Only in America. Rumpin sanotaan olevan suosituin ehdokas presidentiksi. Samaan aikaan hänen niskaansa kaadetaan yhä lisää raskauttavia syytteitä. Vain Amerikassa kaiketi presidenttinä voi toimia, vaikka olisi tuomittu rikoksesta vankilaan. Näinkö tässä tulee käymään? Saako nauraa?
Rumppi hoitaa pressan hommia vankilasta käsin?
Anonyymi-ap
14188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Nuo Trumpin syytteet on samasta lähteestä kuin täälläkin kaivetaan kymmeniä vuosia vanhoja nettikirjoituksia persuista, USA:n demokraatti-puolueesta. Tuo paskaläjä vaikuttaa täälläkin laajasti mm. CNN kautta.
Mutta odotellaan, jos Trump saa syytteitä, sama se odottaa Bideniakin ;)
Olet sulkenut silmäsi viimeaikaislta tapahtumilta. Valkoisen Talon salaisia papereita löytynyt Rumpin yksityisasunnolta jne jne. Viimeisin case on, että on todistettu, että Rumppi toimii salaliitossa yhdessä kuuden nimettömäksi jäävän henkilön kanssa.
Syytteissä väitetään, että Trump halusi estää kongressia vahvistamista presidentti Joe Bidenin vaalivoittoa ja riistää äänestäjiltä oikeuden oikeudenmukaisiin vaaleihin
Rikollinen maanpetturihan se Trumppi on! Putinin renkipoika!
Trumpin aikana maailmasa ei sodittu. Bidenin ainoa tehtävä oli ärsyttää Venäjä hyökkäämään Ukrainaan ja kyllä onnistui.
Biden tunnetaan sotahulluna. Valitkaa Biden kun haluatte tappaa.
Rtumppi ja Putin voisivatkin olla samassa sellissä ..
uliuliuli
Trump putsaa koko hallinnon, kaikki vittupäät saa kyytiä 2024!
Trump on siis suosituin ehdokas puolueensa presidenttiehdokkaaksi, se on yhä eri asia kuin olla suosituin presidenttiehdokas.
Only in America jää vankalla vaalivilppinäytöllä tulos kumoamatta.
Koko maailmakin näki ääntenlaskennan keskeytyksen "sattumalta" niissä osavaltioissa joissa Trump oli johdossa.
Aamuneljältä väärentämöistä tuotiin satoja tuhansia feikki-postiääniä
Only in America yhdenkin äänen enemmistöllä ehdokas saa taakseen osavaltion kaikki valitsijamiehet.
Rohkaisee vilpistelemään tuon pienen enemmistön monenkirjavasti
Kiitos hyvistä nauruista! Se "vankka vaalivilppinäyttö" naurettiin ulos joka ikisestä USA:n oikeusasteesta toteamuksilla että pelkkiä tyhjiä väitteitä ja hölynpölyä eikä mitään todisteita. Myös niistä oikeuksista joissa oli tuomareina Trumpin itsensä nimittämiä republikaaneja tuomareina, koska tyhjät puheet eivät oikeudessa muutu todisteiksi tyhjällä inttämisellä.
Suomipropakanda on ollut koko ajan trumpia vastaan, ennen kun hänet valittiin presidentiksi, Trumpin presidenttikauden ajan ja nyt bidenin kauden aikaan. Kuka tässä maassa tätä Trumpin vastaista propagandaa maassamme lietsoo?
Ehkä Trump itse.
Vai mitä, trumploveri?
Sitähän trumppi ajaa että pääsee pressaksi ennen tuomiota ja sitten voi armahtaa itsensä.
On kyllä republikaaneille hirmuhäpeä ettei ole rehellistä ehdokasta. Entinen lakipuolue on persuuntunut mölypuolueeksi.
Amerikan persuilla on sama systeemi kuin suomalaisilla persuilla - rikosrekisteri on vain ansioluettelo ja mitä pidempi, sitä ansioituneempi persu. Kuten nyt vaikkapa persujen varapuheenjohtaja Tynkkynen, jolla on jo 3 oikeuden tuomiota. Millä ei ole mitään merkitystä persuille, arvostus vain kasvaa.
Kieroilijat pitäisi saada pois kuvioista. Trump osaa kuitenkin vedellä oikeista naruista ehkä vähän hitaampaa osaa kansasta.