Upea presidenttipari

Aaltolasta saadaan edustava presidenttipari itkästä aikaa tuon epäsuhtaisen "isä tytär" parin jälkeen.
15199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Vieläkään ei ole yhtään täysin suomalaisen suoraselkäisen ihmisen mieleistä ehdokasta ilmaantunut.

Nykyinenkin presidenttikin hyvistä puolistaan huolimatta on ollut varauksettomasti haittamaahanmuuton kannattaja.

Muistetaan vain kun hän 2015 invaasion jälkeen lausui, että "saamme tulijoista väriä harmaaseen arkeemme".
Väriä tosiaan alkaa olla riittämiin, erityisesti jengitouhujen osalta.

Äänestä
  • Niinistö on ollut aika "väritön" Presidentti, melkein "nyhverö". Parhaana presidenttinä pidän, UkkoPekkaa.

    Äänestä

Onhan Aaltoloillakin aika iso ikäero, vaikka ei kyllä läheskään niin iso kuin nykyisellä presidenttiparilla. Mutta joku viisitoista vuotta kuitenkin eli normaalia suurempi, kun yleensä pariskunnilla se ikäero on korkeintaan viisi tai kuusi vuotta.

Äänestä
  • Onhan ex-pääministeri Paavollakin 27-vuotta nuorempi vaimo, eikä siitä ole ollut haittaa Suomen valtiolle. Eikä haittaa ole siitäkään, että demari-Antin vaimo on 20-vuotta vanhempi, kuin Antti! Vai onko pariskuntien ikäero puolueesta riippuen hyvä tai huono asia?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Onhan ex-pääministeri Paavollakin 27-vuotta nuorempi vaimo, eikä siitä ole ollut haittaa Suomen valtiolle. Eikä haittaa ole siitäkään, että demari-Antin vaimo on 20-vuotta vanhempi, kuin Antti! Vai onko pariskuntien ikäero puolueesta riippuen hyvä tai huono asia?

    No hitto, mainitsit kaksi todellista demari haittapariskuntaa.

    Äänestä

Presidenttiehdokas Haavistollakin on yli 15-vuotta nuorempi puoliso, mutta ei se varmaankaan äänestäjiä haittaa?

Äänestä
  • Haittaa??? Ruskeanreijän ritareita....En äänestä

    Äänestä

Olkaa nyt huolellisia presidenttiehdokkaissanne. Etsikää joku rehti poikamies, joka on viettänyt reipasta poikamieselämää ilman haitallisia vakituissuhteita. Etsitte tietysti myös kunnon pyhäkoulutytön, jonka naitatte pressaehdokkaallenne.

Äänestä

Haavistoa äänestän ehdottomasti

Äänestä
  • Miksi? Hän edesauttoi maahan isis-terroristeja. Kukaan ei tiedä onko nämä naiset eheytyneet tuosta järjestöstä pois vai jatkavatko he täällä terroristista.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Miksi? Hän edesauttoi maahan isis-terroristeja. Kukaan ei tiedä onko nämä naiset eheytyneet tuosta järjestöstä pois vai jatkavatko he täällä terroristista.

    Terroristista toimintaansa siis.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Miksi? Hän edesauttoi maahan isis-terroristeja. Kukaan ei tiedä onko nämä naiset eheytyneet tuosta järjestöstä pois vai jatkavatko he täällä terroristista.

    Minkä helvetin takia hänet palkitaan presidenttiydellä tästä "uroteosta" joka saattaa olla vaara kansalle?

    Äänestä

Mika Aaltola!

Äänestä

Rehnillä mauttoman isoruutuiset kehykset, naiselle sopivat , kuin jokin halpa rokkistara. Kultaiset tai hopeiset metallikehykset ilman muuta tekevät arvokkuutta.

Äänestä

Suomesta ei löydy enää kuin vellihousuja

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Aaltolasta saadaan edustava presidenttipari itkästä aikaa tuon epäsuhtaisen "isä tytär" parin jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu