Siihen meni Halla-ahon mahdollisuudet. Mika Aaltola pyrkii presidentiksi.
Mika Aaltola
41
884
Vastaukset
- Anonyymi
Juu. Se on siinä.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17958531s
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Niin ei demari presidenttiä, triossa oli tarpeeksi!🙃
- Anonyymi
Mika on glopalisti.
- Anonyymi
Siinäpä sitä taas persuilla vaikerointia kun ihmiset äänestää Halla-ahoa vastaan, ettei persusta tule presidenttiä.
Mediapeliä ja puoluesuhmurointia huutavat persut, kuin äkeenpiikkeihin joutunut sammakko.- Anonyymi
No ei tuu carunaukostakaan, ole huoleti.
- Anonyymi
Myös Aaltola on glopalisti
. Eli kaikki muut ovat glopalisteja paitsi Halla-aho joka on rehti isänmaallinen. Oli mukava kun Halla-aho toivotti Korkeimman siunausta uuden vuoden puheessaan. - Anonyymi
Mika on glopalisti.
- Anonyymi
Minä äänestän Jussi Halla-ahoa. On paras.
- Anonyymi
Lupaako Hallajussi paljastaa Tiitisen listan?
- Anonyymi
Natsista ei pressaa tule. Viimeistään pressanvaalien alla hajoaa hallitus,
kun media alkaa kirjoitella itse Führeristä.
Suomi pääsee taas julkisuuteen ympäri maailmaa.- Anonyymi
Eihän Antti (demari) ole ehdokkaanakaan, joten ole huoleti.
- Anonyymi
Tuosta saataisiin Kekkosen jälkeisen ajan kaikkien aikojen presidentinvaalit!!!
Suomen Sisu -Jussi
Kassatyttö
Ketku-(h...i)-pekka
VMP-Stubbelo
Euro-Rehn
NATO-Aaltola
Valtiomies-Väyrynen
Uni-Hjallis
Punakka-Arhinmäki
Moraali-Räsänen
Nürnbergin tuomaritar Biaudet
Sinimusta rasisti
Joku trotskilainen kommunisti
Anti-WEF Kristallimies- Anonyymi
Moktar Gubta puuttuu listalta
laitappa suomi24 hakuun
tietää kaiken ihmiskunnasta - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moktar Gubta puuttuu listalta
laitappa suomi24 hakuun
tietää kaiken ihmiskunnastaOlisi ehkä hyvä lisä listaan. Sopisi feministien ja eläinoikeuspuolueen yhteisehdokkaaksi.
- Anonyymi
Pressaksi on nyt tarjontaa...ainoat varteenotettavat Pekka Haavisto ja Olli Rehn, tällä hetkellä.
Halla-ahon likasanko on niin täynnä, että paska valuu jo yli. Media kertoo parhaat jutut.- Anonyymi
Moktar Gubta puuttuu listalta
laitappa suomi24 hakuun
tietää kaiken ihmiskunnasta
Moktar Gubta puuttuu listalta
laitappa suomi24 hakuun
tietää kaiken ihmiskunnasta - Anonyymi
Ainoat varteenotettavt ovat Mika Aaltola ja Olli Rehn.
- Anonyymi
suomessa olisi kannattanut pertti kurikan hakea presidentiksi ja yle olisi vähän tehnyt esityötä eli pitänyt 24/7 esillä 🤣
- Anonyymi
Aaltolan katseesta jo näkee että ei ole presidenttiainesta tuosta hopeaselästä.
- Anonyymi
itseään täynnä oleva imbesilli se on 🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
itseään täynnä oleva imbesilli se on 🤣
Tekeytyy tavalliseksi kadunmieheksi 900.000 asuntolainoineen. Varakkuus ei ole synti, mutta tekeytyminen muuksi kuin mitä on paljastaa että Mikan kannattaa kasvaa korkoa presidenttihommien kanssa vielä muuta vuosi. Kokeilla sitten onnea kun julkisuus on paremmin hallussa. Rehnkin on sikarikas, mutta ei teeskentele olevansa tavallinen kadunmies.
- Anonyymi
Eihän Aaltola ole Perussuomalaisten ehdokas... tämä aloittajalle tiedoksi.
- Anonyymi
jos se haluaa meidän mielipiteen tuosta mulkoilevasta paskan puhujasta ?
ööö ööö ööö ja sitten sanat 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Jokainen ääni hallaaholle on ääni haavistolle.
- Anonyymi
marinia äänestettiin tällä taktiikalla
- Anonyymi
Haavusto ja Rehn parhaat vaihtoehdot. Molemmat täyttävät pressan tehtävän vaatimukset. Itse äänestän Haavistoa.
- Anonyymi
Ei missään tapauksessa, Caruna sitä ei pidä unohtaa ja muut epämääräiset pimeät jutut, toisaalta pressan pitää olla normaali, edustaa perinteisiä arvoja.
- Anonyymi
Ei pidä unohtaa Caruna sekä muut epämääräiset jutut, toisaalta pressan pitää olla normaali, edustaa perinteisiä arvoja, avioliittoa.
- Anonyymi
Voi Suomi parkaa, nykyinen hallitus ja tuollaisia presidenttiehdokkaita paria lukuun ottamatta. Onneksi minulla ei ole elinvuosia paljon jäljellä.
- Anonyymi
Halla-ahon ei pitäisi olla kisassa edes mukana. Ajatelkaa, kun kansainvälinen lehdistö kaivaa esiin hänen kirjoituksensa homon päähän ampumisesta, pyssyvideot ja raiskauslistat! Ynnä muut väkivallan ihannoinnit ja yhteydet Breivikiin.
Jos persut olisi viisaita, eivät valitsisi Halla-ahoa ehdokkaakseen! Mutta sitä viisautta on persuista turha toivoa!
Suomen maine menee vielä alemmas, kun Halla-aho on ehdokkaana. - Anonyymi
Mika Aaltoila ei kuulu mihinkää puolueeseen! Toivottavasti on toisella kierroksella! Halla-Aho ja Haaviston pudottaa!! Mutta onhan meillä Paavo periksi antamaton👍🤣!
- Anonyymi
öö ööö olen miettinyt ööö
- Anonyymi
Pah, mitä Aaltola osaa oikeasti tehdä?
Ei ole toimittanut tilinpäätöstietoja ja selittää luulin että verottaja tekee työn minun puolesta.Ei jatkoon. - Anonyymi
Se oli vain Mika Aaltolan tapa kieltäytyä ehdokkuudesta.
- Anonyymi
Monet PS:n kannattajat arvostavat järkevää ja rauhallista, mutta suoraa puhetta. Kuin myöskin asiantuntevuutta ja faktoja "fiiliksen ja musta tuntuu"-ajattelun sijaan.
Eli totta: monelle voi tuottaa valinnanvaikeutta näiden kahden hienon miehen ja ehdokkaan väliltä. - Anonyymi
Aaltola heitelly jotain omia skenaarioitaan venäjän "erikoisoperaatiosta" ja nyt pressaks. Ei jatkoon.
- Anonyymi
Jos Halla-aho ei selvästi tuo esille vaativansa Tiitisen listan avaamista niin silloin äänet menee Aaltoilevalle
- Anonyymi
Sota-asiantuntija, asui A-studiossa . Huippu jota sotilaatkin ihannoivat.
- Anonyymi
Onko Aaltola upseeri.
- Anonyymi00045
Kyllä se yhteisillä verorahoilla toimiva Yle päättää aikalailla, kenestä tulee Presidentti.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1795012Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,204418Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993117Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532962Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432902- 522511
- 271929
- 221767
- 351760
- 681751