Hyvä muistaa ! Miten riitaisaa porukka on Suomessa ! Vielä isommin Venäjä mielisiä löytyy Ukrainasta ! Venäjän tukema ehdokas voitti siellä viimeiset Vapaat Vaalit !!
Kansan jakautuminen Ukrainassa !
Anonyymi-ap
5162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Höpö höpö Suomessa on venäjämielisiä muutama maahan muuttanut rysäpöksy Ano ja bäcmänni jne....eli kourallinen pipipäitä kansa on hyvin yhtenäinen se nähtiin Natoasiassa yli puoluerajojen 90 % ajaa samaa asiaa.
Ukraina on vielä yhtenäisempi syystä että rysäpöksyt raiskaa ryöstää joukkomurhaa ja kiduttaa kaikilla alueilla joissa on miehittänyt alueita siellä yhtenäinen kansa taistelee vapaudesta ja suojelee perheitään siksi venäjän armeija on lyöty ei tullut kolmen päivän paraatimarssia Kiovaan tuli kuolema .
Kuka olisi uskonut että Ukraina on se maa joka tuhoaa ja romahduttaa venäjän lopullisesti sen täytyy olla kaamea paikka Putinille joka halusi tehdä suurvenäjän tulikin katastrofi jonka aiheutti suurmieheksi kasvanut Zelesnky
Aha ! Miks sinäkin sit täällä keskustelupalstoilla inkäät ,jos niin on !!
Se on helpottamassa omia pelkojaan siitä, että Suomi valloitetaan.
Kysepn toive ajattelu vastaan realismi. Ilman ilmavoimia Ukraina ei voi voittaa.
Ukrainassa on sisällissota.