Onko se taas vuotuinen viikonloppu, kun juntit kokoontuu Kontiorantaan ölisemään kännisinä siitä, kuinka ulkomaalaiset vievät työpaikat ja naiset sekä bensan hinta on niin kallista. No parempi, että siellä syrjässä kuin sivistyneiden ihmisten ilmoilla. Tulossa on siis Perushörhöjen kokoontumisajot.
Viikonloppu
Anonyymi-ap
2
826
Vastaukset
- Anonyymi
Ei, kyllä ne hörhöt ovat tänä kesänä jo muutamaan kertaan kokoontuneet joensuuhun mölisemään ja roskaamaan. Kaikenmaailman sateenkaarirätteihin pukeutunutta niittinaamaa ja tilhitukkaa on hortoillut koko kesän joensuussa ihmisten nurkissa.
- Anonyymi
No eikös kontiolahti ole jo muutenkin syrjässä,muusta sivistyksestä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14010506
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p404070Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323612Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352664Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591582Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981567Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731428Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311386