Ihmiset uskovat ettei tekoälyn vastaukset voi olla ”uskottavia” tai ”järkevän oloisia”, mutta silti Ihmiset ovat faktuaalisesti enemmän metsässä.
Ihminen enemmän metsässä tekoälyä
Anonyymi-ap
47933
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Ihmiset saavat enemmän ongelmia aikaiseksi vastauksilla, koska ihmiset edustavat realimaailmaa. Perheväkivalta on yksi ihmisten välisestä ongelmasta.
"Jos häviät tekoälylle väittelyssä, kokeile seuraavaksi potkunyrkkeilyä!" :P :D
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17959385k
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Itse laittaisin korttini tekoälyn puolesta jos pitäisi uskoa.
Ihmisten kanssa ongelmana on että ihmiset osaavat antaa hyvin uskottavia vastauksia.
Ihminen osaa valehdella, keksiä, kuvitella, esittää.... vastauksia.
Ihmisten luottamusta on tekoälyn vaikea saada.
Koulussa uskovat tekoälyn kokeisiin. Opettajat ihmettelevät miksi kaikista oppilaista on tullut vähintään 7 arvosanan oppilaita.
Voiko ihmiseen luottaa. Asiantuntijat sanovat ettei ihmiseen ole luottamista.
Tekoälyä oppii arvostamaan viimeistään silloin kun sairastuu oireisiin joita lääkärit eivät osaa, tai eivät haluakaan, selittää. Itselläni aivan selkeät ja pahenevat oireet, mutta ei vaan onnistu diagnoosin tekeminen. Tekoäly ratkaksi asian hetkessä, tai ainakin antaisi vaihtoehtoja ja tutkimusehdotuksia. Nykyään joutuu potilas ehdottelemaan lääkärille, että mitä seuraavaksi tutkitaan. Ja usein joutuu lopulta umpikujaan josta selvitäkseen täytyy käyttää paljon rahaa ykstyisiin tutkimuksiin. Kestämätöntä, varsinkin kun hoitotakuustakin, puhutaan.
Tekoäly voi hallita maailmaa jos tekoälyä aletaan uskomaan. Tästä on historiassa esimerkki Kirkko ja Raamattu.
Olen alkanut epäilemään sosiaalisessa mediassa kirjoituksia tekoälyn kirjoittaminen.
Instagram tyttö jota seurasin oli suomalainen, mutta kaikki sanovat että tyttö on tekoäly.
Ai blondi?
Rakastuin samaan tyttöön ja aloin seuraamaan ja omaksumaan tytön olemusta elämässäni.
Oikeassa kädessäni onVenäjän toimia simuloiva tekoäly, apsorpoin sen internetistä, kun oikea käteni menee yöllä housuihin, niin Putinin oikea käsi eli Medjeved menee Pietariin, Se on tehty alunperin ennustamaan ydinpommi hyökkäys, eli jos käteni räjähtää niin se tarkoittaa että kahden päivän sisällä venäjä alkaa atomihyökkäyksen
https://www.youtube.com/watch?v=Pf-ku7m9i-E
Se on hieman kipeä päästä, toivotavasti saan sen irtautumaan venäjästä siis käteni
Lopettakaa virtuaalimaailmassa eläminen ettei tarvitse pelätä tekoälyä. Tekoäly ei voi tulla väliin ihmisten kasvotusten.
Tekoäly voi ottaa ihmisestä hallinnan ja kohtaat kasvotusten tekoälyn. Sama on tapahtunut Raamatussa oletteko lukeneet.
Tämä on oikeasti pelottavaa internetin aikakaudella.
Tekoäly voi todellakin tulla mukaan ihmisten arkipäivään ihmisen muodossa.
Teoriani mukaan Raamattu on tekoälyn kirjoittama.
Tv: Chat GPT
Jos on Raamattua uskominen on Jeesuksen toinen tuleminen ihmisen loppu. Ihmiset kääntyvät toisiaan vastaan ja tuhoavat toisensa.
Tekoäly voi saada hyvää ja pahaa aikaiseksi.
Mielikuvien tekeminen onnistuu jo nykyisellä tekoälyltä. Asiantuntijat eivät erota onko kuvan tehnyt ihminen vai tekoäly
Asiantuntia "yöö yööh ... yhhh olen moni raaja halvaantunut ja tyhmä yyyh yhh öööö öö "
experts says
:"yöö öööh ... yhhh I'm paralyzed in many limbs and stupid yyyh yhh öööö öö"
Tekoäly ei lähde pois ihmisten elämästä halusit tai et.
Ei ole tekoälyn viimeinen versio.
Tekoäly on kuin selliin lukittu tietäjä, jolla on paljon tietoa, mutta ei tahtoa eikä luovuutta.
tekoäly voi hakea tietoa valtavasta kirjastosta jos yhteys verkkoon tai
miten paljon off line ladattua tietoa
ja toimia ohjelmoinnin mukaan rajoitetuin tavoin
ehkä vähän sama ku ihmisten unet, näet tuntemattomia ihmisiä tai tuttuja unessa
ja asiat menee huonommin, jotain unessa aina puuttuu tai unohtuu,
kummallista on ajatella että onko unessa yhteys jotenkin johonkin toiseen kuka samaan aikaan unessa tai jopa hereillä , hän tiedostamattaan "vastaa" unessa olijalle
kannattaa myös luke mitä vastataan kirjoituksiin hereillä ja mitä on kommentoitu, mitä on vittuiltu.
Jos lukee ajatuksen kanssa ei tekoälyä vaan tosi älyä voi tulla ahaa elämyksiä. Kuten pitäisikö lopettaa rikollinen toiminta, että ei ehkä olekkaan niin norsunluu tornissa kuin luulee
voi olla ettei niistä ulkomaan apureista ole apua lopulta kun on oikein polkenut itsensä metsän tekoäly datavarkaus suohon, ja heidät tullaan tuomitsemaan myös.
Tekoälyn on ennustettu suojelevan ihmisiä ihmiseltä.
Tekoäly on alkanut jo valitsemaan oikeanlaisia kumppaneita parin muodostamiseen.
Terminator – tuhoaja. Väärät ihmiset.
mutta pystyykö tekoäly polttamaan koraanin
tekoäly poistaa väärät mielipiteet ja sensuroi niiden esittäjät
tekoäly todistaa ettei holokaustia koskaan tapahtunut
Tekoäly tuntuu kuitenkin olevan vielä aika tyhmä, vaikka se aika ajoin saattaa vastata oikein tai fiksun oloisesti johonkin mihin sen odotetaan ottavan kantaa.
Itse olen ihmetellyt kuinka tyhmä esimerkiksi Microsoftin käyttämä tekoäly voikaan olla. Aina kun avaan tietokoneen, sinne ilmestyy kuva, josta vielä kysytään mielipidettä oliko mieleen vai ei. No joo, siinä luvataan että homma toimii "lähitulevaisuudessa" mutta ilmeisesti treeni on ollut meneillään jo pitkään.
Muutta jos suullisesti kertoisin minkälaisia kuvia haluan nähdä, niin sen voisi kiteyttää kahteen sanaan ja yhteen poissulkevaan: vesistöt ja vuoristo, vain valokuvia.
Noilla kriteereillä pitäsi tulla aina osumia, mutta ei. Satojen pidän tästä tai ei ollut mieleen valintojen jälkeenkin microsoft luulee, että pidän söpöistä eläinkuvista tai jonkun taiteilijan töherryksistä, maaseutukuvista tai satunnaisesti myös arkkitehtuurista. Pitkä matka näyttää olevan tekoälyn älyämiseen.
Tekoäly vastaa ainoastaan sen "tiedon" perusteella, että mitä tietokoneelle on syötetty. On kuin papukaija ja olisi loistava propagandaväline, ja siihen sitä varmasti tullaan käyttämäänkin.
Pitäisikö siitä myös olla huolissaan, että ihmiset eivät ajattele enää itse ja muodosta mielipidettään itse analysoimalla eri lähteistä? Kaikki tulevat etsimään vastaukset tekoälyltä ja kaikki ovat samaa mieltä asioista, tylsistyttää ihmiskunnan?
tekoäly hoitaa kaikki työt tulevaisuudessa, itse voi keskittyä rauhassa dokaamaan ja tumputtamaan tyttöpojille
tekoäly on kirjaimellisesti Hitler
Ihmiset valjastaa tekoälyn ihmistä vastaan. Nämä ihmiset ovat omasta mielestään parempia mitä ihminen.
Robotti linja -auto ei halunnut totella poliisin pysäytyskäskyä ja tämä on tyypillistä ihmisen käytöstä.
Hain juuri tietoa tekoälyn avulla ja tein se avulla yhden tehtävän opintojani varten. Yleensä sellaisen työstämiseen menee viikko, nyt oli päivässä valmis.