He vihaavat totuutta ja heitä ketkä puhuvat totta. He vihaavat niitä ketkä paljastavat teistien paapatukset jumalistaan pelkiksi valheiksi ja teistit itse valehtelijoiksi. He vihaavat sitä kun heidän tyhjiä väitteitään ja onttoja lupauksia ei oteta tosissaan. He vihaavat sitä kuinka heille kerta toisensa jälkeen osoitetaan heidän olevan väärässä eikä heillä ole kuin tyhjä käsi "todisteena" jumalastaan. He vihaavat sitä kun heidän Raamattunsa on osoitettu satukirjaksi jossa ei ole totuuden hitustakaan mukana. He vihaavat tiedettä ja rationalismia koska ne ovat todistaneet teistit valehtelijoiksi.
Mutta kaikkein eniten teistit vihaavat niitä ketkä nauravat heidän lapsellisille uskomuksileen pitäen heitä yksinkertaisina typeryksinä. Kuinka se syökään teistiä sisältä, kuin rotta joka nakertaa teistin pientä katkeraa sydäntä.
Mutta kaikkein eniten teistit vihaavat niitä ketkä nauravat heidän lapsellisille uskomuksileen pitäen heitä yksinkertaisina typeryksinä. Kuinka se syökään teistiä sisältä, kuin rotta joka nakertaa teistin pientä katkeraa sydäntä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
"He vihaavat totuutta ja heitä ketkä puhuvat totta."
Kannattaa käyttää yleiskielistä 'joka' -pronominia. Ketkä, kekä sun muut ovat valkoisen roskaväen puhekieltä. Lauseesi kuuluisi oikealla yleiskielellä: "He vihaavat totuutta ja heitä, jotka puhuvat totta." Ja sama virhe toistuu kaikissa muissakin pronomineissa. Mutta mutta, ateismihan ei vaadi älyä...vaan pelkkää jumaluskon olemattomuutta.
Tuntuu koomiselta, kun teisti puhuu kielioppivirheistä ja uskoo samalla oman mielen luomiin jumaliin.
Mikä osa jumaluskosta perustuu älyyn?
Koitapa saada vaikka kivi, kärpänen tai vauva uskomaan jumaliin.
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17959847V
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Aloittaja kirjoittaa faktaa. Vihaan uskovaisena niitä kutka puhuvat totta Jumalasta, jota ei oikeasti ole, mutta johon uskon niin sssssssssssssssaatanasti.
Jeesuksella oli kutka ristillä riippuessaan ja häntä harmitti niin sssssssssssssssaatanasti kun ei pystynyt raapimaan kutkaansa.
Pelkkä epätosien väitteiden totena julistaminen ei ole valehtelua, jos julistaja uskoo niihin itse.