persuna on hyvä olla

eikä tämä rasismisyyttely hetkauta yhtään, se kuvaa vain näitä suunsoittajia
14144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

näin on

Äänestä

Jos olet hyvätuloinen (yli 5000€/kk), niin olet äänestänyt oikeaa puoluetta.

Äänestä
  • Olen kyllä, ei minua niin suuresti kiinnosta heidän talouslinjaukset, mutta se on hyvä että he vastustavat haittamaahanmuuttoa, erityisesti hiekkamaista tulee vain ongelmia.

    Ukrainalaiset kyllä, heitä voisi tulla suomeen 200 -300 000, he valtaosin sopeutuvaisit Suomeen

    Loppuisi tämä iänikuinen kitinä, että Suomeen tarvitaan työperäistä maahanmuuttoa

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Olen kyllä, ei minua niin suuresti kiinnosta heidän talouslinjaukset, mutta se on hyvä että he vastustavat haittamaahanmuuttoa, erityisesti hiekkamaista tulee vain ongelmia.

    Ukrainalaiset kyllä, heitä voisi tulla suomeen 200 -300 000, he valtaosin sopeutuvaisit Suomeen

    Loppuisi tämä iänikuinen kitinä, että Suomeen tarvitaan työperäistä maahanmuuttoa

    Toive voi toteutua, ei Putin Venäjä hellitä, käy sotaa vaikka kymmenen vuotta, kyllä siinä osa ukrainalaisista haluaa muuttaa rauhallisempiin maisemiin

    Ongelma vaan on Suomessa se ettei heitä ole vieläkään rinnastettu pakolaisina aiempiin tulijoihin
    Suomessa on tahoja jotka pitävät Ukrainalaisia toisen asteen pakolaisina verrattuna niihin jotka tulevat jostain välimeren takaa

    Äänestä

Persut ovat aina ylpeitä rasismistaan ja toteavat että näin on hyvä olla.

Toki aina välillä joutuvat sitten epätoivoisesti selittelemään oikeudessa niitä lausuntojaan, joiden hyvyydestä tuomarit ovatkin olleet jyrkästi eri mieltä.

Kuten kertoo persujen varapuheenjohtajan Tynkkysen saamat 3 oikeuden tuomioita. Läpällä vaan -jutut eivät näköjään naurata oikeudessa.

Äänestä
  • Sinä kai uskot tarinaasi, siitä vaan. Muut ei.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Sinä kai uskot tarinaasi, siitä vaan. Muut ei.

    Ajatuksesi menee ykskantaan, mistähän sinä tiedät, että kaikki muut ei usko, sitä voi sanoa sinun pikkuharhaksi

    Äänestä

  • Eipä varmasti Tynkkystäkään hetkauta nämä punavirhervasemminto tuomarien tuomiot sama korruptio hovissa

    Ei suomi tuomiot ole enää riippumattomia
    Nähdään sitten miten Päivi Räsäsen tuomio käy hovissa, hänhän siteerasi raamattua suoraan, josta punaviher tuomari löysi syyttämisen aihetta

    Äänestä

Syyllistäminen, herjaaminen, jopa valheellisten/ keksittyjen?.tarinoiden esittäminen totena....

Kaikki tuo, kertoo todellisuuden, millaista alhaista porukkaa nuo Persujen syyttelijät itse oikeasti ovat!

Olen yllättynyt heistä,Negatiivisesti.
Miten ihmiset voi olla noin julmia. Epäoikeudenmukaisia , puolueellisia ja vilpillisiä.

Järkyttävää, meillä Suomessa 2023!

Äänestä

Aivan totta. Itse asiassa jos persut olisivat samanlainen hyysäripuolue kuin vaikka demarit, eihän persuja olisi edes äänestetty.

Äänestä

siirrettiinkö tämä telakalle

Äänestä
  • ei sopiva tälle viher ställääjälle

    Äänestä

Rasistin leima
Ei enää pelota.
Naurattaa vaan.

Äänestä

Rasismi on keppihevonen hallituksen kaadossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

eikä tämä rasismisyyttely hetkauta yhtään, se kuvaa vain näitä suunsoittajia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu