Avaruuden rakenne sitoutuu aikaan. Aika on kaikkialla olevana. Ajan sisällä tapahtuu liikettä ja siitä johtuu ajan määrittely. Maailman kaikkeuden rakenne on tasasivuiset neliöt. Ne tulevat esiin esim. valokuvaa suurennettaessa 3200 kertaisiksi. Ei ole mitään sillä väliä, vaikka valokuva olisikin vanha. Tee siis testi, niin koet aika-avaruuden ihmeet.
Tarkemmin, https://taivassade-tiede.blogspot.com/
Aika ja avaruus rakenne selvinnyt.
2
329
Vastaukset
Kvantti tietokoneet ovat vielä keskeneräisiä. Aikaneliöt, jotka tulevat näkyviin valokuvia suurennettaessa 3200 kertaisiksi, ovat maailman, kaikkeuden suurin älyllinen järjestelmä. Järjestelmän on varhaisella ajalla itse LUOJA kehittänyt ja asettanut olemaan kaikkialle. Tähän perustuu Kaikkivaltiaan, kaikkinäkevän ja kaiken kuulevan Jumalan ominaisuus.
- Anonyymi
Avaruudesta tuli 8 miljardia vuotta vanha signaali.
Oudointa siinä että signaali on lähtenyt eilen lauantaina maapallolta ja
jotenkin aikaikkunoiden kautta sukeltanut ja vanhentunut
vuorokaudessa 8 miiljaardia ihmisen vuotta.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/29938bf8-baed-4eea-8204-8393aa8f7e7f
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.888077Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906084Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875567Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot685501Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134740Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232498Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys362218Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71354Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51349Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa441190