En ole itse juuri nyt paikkakunnalla, mutta Hsf:n kamerasta olen katsellut, että osallistuminen Pokeriin on lievästi ilmaisten olematon, kuusi venettä äkkiseltään laskin. Västra Nyland sanoikin, että kyseessä on viimeinen, ainakin tämän muotoinen Poker run, ja selvää on että näin tapahtuu. Tuskin tulee enää missään muodossa. Tuleeko ikävä ? Ei sinällään, mutta onhan se tuonut eloa tähän kauden loppuun joten vähän kaksijakoiset fiilikset...
Vastaukset 11
- Anonyymi
Mistä kannattaa katsoa starttia paikan päällä? Näkyykö itäsatamassa?
- Anonyymi
Voiko nolompaa olla?
- Anonyymi
Voi, hankolaiset yhtyeet
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi, hankolaiset yhtyeet
Äläs nyt, kyllä Loyal Action aikoinaan oli kova...
- Anonyymi
Ei voi paljoa nolompaa olla... 🙄
- Anonyymi
Ei tule ikävä, täysin turhake koko Poker run!
- Anonyymi
Kyllä väkeä on rannalla aika paljon, muttei niitä veneitä tuota 6-7:ää enempää tullut. Kyllä Poker Run -saaga on nyt ohi.
- Anonyymi
Poker runi ei ollut hyvä idea alkujaankaan, no nyt se on sitten vihdoin loppu ja hyvä niin.
- Anonyymi
Harmi että tämäkin loppuu, ilmasta mainosta Hangosta ja tuo turisteja. Joita Hanko tarvitsee, veroprosentti nousee vaan entisestään jos turistit vähenee. Hanko on hieno paikka ja tapahtumia tarvitaan!
- Anonyymi
Kyllä, mutta voisiko fokus olla luonnollisempi? Esimerkiksi melontaa tai soutukisoja? Jotain ihan muuta kuin moottorinpörinää ja vaarallista näytös"urheilua". Hanko on liian kaunis paikka joutua kesäkisojen ulkopuolelle, mutta pääpaino voisi olla jatkossa ekologisempi ja vähemmän ökyä.
Ja näihin liittyy aina huumeporukat ja kermap*rse hesalaiset, se tie ei ole Hangon edun mukaista. Stop rikkaiden show timelle, mutta tervetuloa muu toiminta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791702
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109903En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo97666Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä16522