Poker run Hanko

Anonyymi-ap

En ole itse juuri nyt paikkakunnalla, mutta Hsf:n kamerasta olen katsellut, että osallistuminen Pokeriin on lievästi ilmaisten olematon, kuusi venettä äkkiseltään laskin. Västra Nyland sanoikin, että kyseessä on viimeinen, ainakin tämän muotoinen Poker run, ja selvää on että näin tapahtuu. Tuskin tulee enää missään muodossa. Tuleeko ikävä ? Ei sinällään, mutta onhan se tuonut eloa tähän kauden loppuun joten vähän kaksijakoiset fiilikset...

11

2293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistä kannattaa katsoa starttia paikan päällä? Näkyykö itäsatamassa?

    • Anonyymi

      Voiko nolompaa olla?

      • Anonyymi

        Voi, hankolaiset yhtyeet


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi, hankolaiset yhtyeet

        Äläs nyt, kyllä Loyal Action aikoinaan oli kova...


    • Anonyymi

      Ei voi paljoa nolompaa olla... 🙄

    • Anonyymi

      Ei tule ikävä, täysin turhake koko Poker run!

    • Anonyymi

      Kyllä väkeä on rannalla aika paljon, muttei niitä veneitä tuota 6-7:ää enempää tullut. Kyllä Poker Run -saaga on nyt ohi.

    • Anonyymi

      Poker runi ei ollut hyvä idea alkujaankaan, no nyt se on sitten vihdoin loppu ja hyvä niin.

    • Anonyymi

      Harmi että tämäkin loppuu, ilmasta mainosta Hangosta ja tuo turisteja. Joita Hanko tarvitsee, veroprosentti nousee vaan entisestään jos turistit vähenee. Hanko on hieno paikka ja tapahtumia tarvitaan!

      • Anonyymi

        Kyllä, mutta voisiko fokus olla luonnollisempi? Esimerkiksi melontaa tai soutukisoja? Jotain ihan muuta kuin moottorinpörinää ja vaarallista näytös"urheilua". Hanko on liian kaunis paikka joutua kesäkisojen ulkopuolelle, mutta pääpaino voisi olla jatkossa ekologisempi ja vähemmän ökyä.
        Ja näihin liittyy aina huumeporukat ja kermap*rse hesalaiset, se tie ei ole Hangon edun mukaista. Stop rikkaiden show timelle, mutta tervetuloa muu toiminta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      134
      1656
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      39
      1581
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      62
      1328
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1285
    5. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      207
      1092
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      266
      1057
    7. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      1044
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      945
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      17
      907
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      868
    Aihe