Miten Euro jackpot voitto menee aina Saksaan?

Anonyymi-ap

Mikä ihme siinä on?
Pelaako joku siellä muka niin suurilla summilla ja monilla riveillä?

15

2137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siellä on eniten ihmisiä. Ja onhan niillä rahaa pelata, se on vähän ku veikan e-bingot. Tuhansia kuponkeja myydään ja voitto menee aina samoille.

      • Anonyymi

        Maksaako nuo erikseen verot Suomen kautta pelatusta pelistä? Eikö suomalainen joutuisi maksamaan voittoveron Saksan kautta pelatusta pelistä? Vai onko tässä joku etuoikeus sakemannille?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Maksaako nuo erikseen verot Suomen kautta pelatusta pelistä? Eikö suomalainen joutuisi maksamaan voittoveron Saksan kautta pelatusta pelistä? Vai onko tässä joku etuoikeus sakemannille?

        Minäpä luulen, että suomalainen ei voi osallistua Eurojackpottiin muuta kuin Suomen Veikkauksen kautta. Ellei sitten mene paikan päälle laittamaan kuponkia.


      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        🍒 ­­N­y­m­f­o­­m­­­a­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17960345Z

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minäpä luulen, että suomalainen ei voi osallistua Eurojackpottiin muuta kuin Suomen Veikkauksen kautta. Ellei sitten mene paikan päälle laittamaan kuponkia.

        kyllä voi Lotto onlainin kautta


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Perjantain 11.08.2023 voittava rivi oli vaikea ja vain kaksi kertaa 5+0 oikein löytyi 19171554 pelatun rivin joukosta. Ei ole yllätys että molemmat oli pelattu Saksassa.

      Gut gemacht.

    • Anonyymi

      Varmaan 10v sitten saksalaiset kirjoittivat paikallisessa Deutche24.de palvelussa samaa, että miksi kaikki potit menee Suomeen!

      Jos wikipediasta tarkistetun tiedon mukaan Saksan väkiluku on 84 milj. ja siellä pelataan samassa suhteessa kuin meillä, niin ei se oikeastaan ole ihme.

      Jos Suomen 5,4 milj. ihmisestä euroa pelaa esim. 15% ja rivejä on kaksi, niin se tarkoittaa Saksassa 12,6 miljoonaa. Riveissä oman näkemykseni mukaan 24 milj. riviä vastaan Suomen 1,6 miljoonaa vastaan. Lisäksi tietenkin tulee se totuus, että niin 24 milj. kuin 1,6 on suhteellisen pieni määrä suhteessa kaikkeen 139 milj. Eikä edes kaikkien jackpot maiden väliluvut selitä mitään.

      Tuo kaksi riviä per pelaaja ei ole lähelläkään totuutta! Itsekin pelaan säännöllisesti enemmän. Todellisuus voi olla vaikka kuusi riviä ja se selittyy sillä, että joku pelaa yhden rivin ja toinen 8 per yksi arvonta. Joku pelaa kummankin arvonnan aina ja toinen vain toisen. Joku pelaa koko ajan ja toinen satunnaisesti. Satunnaisten pelien määrä muutuu varmaan myös tämän pelitavan muutoksen myötä, kun omat tunnukset pitää ollla!

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        ja paskat ..isot voitot sinne menee luulen jotta pelaavat suurinta järkkäriä porukalla vaikka aatun piikkiin


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ja paskat ..isot voitot sinne menee luulen jotta pelaavat suurinta järkkäriä porukalla vaikka aatun piikkiin

        Tuo viime tiistain voitonjako Saksan osalta paljastaa, että kyse ei ollut järjestelmistä sillä voitot pelattiin eri osavaltioissa.

        5+2 (1) päävoitto meni Hesseniin
        5+1 (2) menivät Bayerniin ja Sachseniin
        5+0 (3) menivät Baden-Württembergiin (2) ja Niedersachseniin (1)


    • Anonyymi

      paremmat hakkerit tekemässä rivejä

    • Anonyymi

      Joku diili tehty, suomalaiset hyväuskoisia hölmöjä

    • Anonyymi

      Kannattaa muistaa viisi ja yksi voittoluokka ja viisi oikein voittoluokka joissa on mahdollisuus ihan kivaan rahaan. Niitä voi verrata loton päävoittoon.

    • Anonyymi

      Juuri siksi pitäisi loton päävoittoja jakaa useammin, 1-2 milj päävoittoja.
      Ei innosta osallistua niukkuudrn jakamisern kun 2€ voittokin on mahdoton saada ja päävoitto jaetaan vain pari kertaa vuodessa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      192
      4405
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      31
      3160
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      30
      2864
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      60
      2756
    5. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      67
      2733
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2615
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2351
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      99
      2108
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      106
      1235
    10. Missä me nähtiin viimeksi nainen

      Paikka ja siitä vähän kuvailua. Mitä kohtaamisessa tapahtui?
      Ikävä
      63
      1108
    Aihe