SDP täysin sekaisin. Marinia ei kiinnosta pätkääkään, pressaehdokasta ei löydy

Anonyymi-ap

ja Lindtman heiluttelee käsiään pallit paljaana.

Jutta kun vielä kieltäytyy pressakisasta, niin menee todella vaikeaksi.

Kannatusnousua kyllä tuli, mutta täysin ilman omaa ansiota - mediaa voivat kiittää.

21

175

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lommailevat ja kuhertelevst .. Lomat loppuu niin on vauhtia . Ja lokakuussa super sannuli on tuas ministeri , jos haluu ..

      • Anonyymi

        Ei onnistu kokoomuksen kanssa.


      • Anonyymi

        Sannuli ilmoittaa puoluekokouksen jälkeen uudesta työpaikasta ja eduskuntaan nousee joku varasijalta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sannuli ilmoittaa puoluekokouksen jälkeen uudesta työpaikasta ja eduskuntaan nousee joku varasijalta.

        Saas nähä.


    • Anonyymi

      Sannalla on nyt uus äijä, ei sitä politiikkaan ehdi.

      • Anonyymi

        Eikä poliitikon palkoilla kannatakkaan. Paremmin tienaa politiikan "asiantuntijana" puheita pitämässä ja kirjoja julkaisemalla.
        Näin ulkopuoleta katsoen, ainut vähänkään valtiomiesmäinen demari on Eero Heinäluoma, muut nykyvaihtoehdot ovat aika heikkoja esityksiä. Marin tosin pääsisi vähintään 2 kierrokselle mikäli vielä pyörtäisi päätöksensä.


    • Anonyymi

      (L)sdp puolue tuhosi itse itsensä. Oli 4v aikaa etsiä joku fiksumpi sannulin tilalle, mutta eivät saaneet aikaiseksi. Sannuli taas tuhosi kaiken tulevaisuuden punikeilta.
      Itsetuhoisia ovat , toki yrittivät tuhota Suomenkin samalla. Onneksi se loppui.

      • Anonyymi

        Öyh öyh lyö vammanen pääsi seinään .


      • Anonyymi

        Äärioikeisto nnatsei nyt vainotaan .. ja Persut poraa ja itse estivät maalittamislain ..
        Pelkää natsipersut lähiöissäkin . Minä ilmoitan matuille kaikki tietämäni persunatsit ..


      • Anonyymi

        Sanna oli paras aikoihin, mutta kateelliset ääliöt saivat meidät nyt kaltaistensa kynsiin.
        Onnea Sannalle tulevaisuuteen kaikessa ja meille myös, että saataisiin osaava hallitus pian tämän nykyisen tilalle.
        On tässä nykyisessäkin myös hyviä, mutta liikaa huonoja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Öyh öyh lyö vammanen pääsi seinään .

        Äiteentissinatsi Antti ja nylkytinylkky ovat jo "menneen talven lumia". Ovat häpäisseet puolueensa ja Nylkky solvannut sen jopa jäätävään vaalihäviöön. Muutenkin kansa on jo saanut tarpeekseen kieroilevasta ja teennäisestä hallituspuolueiden ja koko suomalaisuuden halveksinnasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sanna oli paras aikoihin, mutta kateelliset ääliöt saivat meidät nyt kaltaistensa kynsiin.
        Onnea Sannalle tulevaisuuteen kaikessa ja meille myös, että saataisiin osaava hallitus pian tämän nykyisen tilalle.
        On tässä nykyisessäkin myös hyviä, mutta liikaa huonoja.

        Sanna on pelkkä pyrkyri.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Öyh öyh lyö vammanen pääsi seinään .

        Marin petti teidät komeasti...hohohohohoho.


    • Anonyymi

      no voi voi. pitäskö kiinnostaa

    • Anonyymi

      Valttikortti odottaa, IsoVaalee Jutta.

      • Anonyymi

        Lihavuusleikkaus ennen vai jälkeen ?


    • Anonyymi

      Nylkytä tai aitonatsiantista tuskin on enää mihinkään suomen politiikassa. Häpäisseet koko puolueensa.

    • SDP rakensi vain yhdenlaista "voittajan tulevaisuutta", yhdennaisennahkatakkishowta, feminismillä ja muilla hyveposeerauksilla, mutta karun lyhytnäköisesti. Kun kansa antoi vaaleissa punavihreille nassuun, levähtikin koko sannamaringenre kuin sateen raisI<aama lehmänläjä. Myös sannamarinoituneet äänestäjätkin ovat olleet ihan ihmeissään, että miten näin voi käydä ja ruikuttavat tuskissaan, että "eihän Suomessa voi olla oikeistohallitusta ku pitää olla vihervasemmistohallitus!!!" Pudotus arkeen perse edellä on varmasti inhottava kokemus, mutta.... get over it!

    • Anonyymi

      En yhtään ihmettele jos ei Sannaa enää kiinnosta kun niin paljon paskaa on saanut niskaansa. Kaikesta sellaisestakin mihin hän ei ole voinut vaikuttaa häntä syytetään näillä palstoilla ja vieläkin syytellään sellaisesta mihin ei edes ole osallisena.

      • Anonyymi

        Lomailu, juopottelu ja auringonotto kiinnostaa enemmän.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      73
      5589
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      4890
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3214
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2653
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2302
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      3
      1580
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1555
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1418
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1240
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      127
      855
    Aihe