Suomi edelleen puolustamisen arvoinen!

Anonyymi-ap

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/skinit-joensuusta-siivonnut-iranilaislahtoinen-melody-pitaa-rasismia-nyt-suomessa-erittain-suurena-ongelmana-tassa-hanen-neuvonsa/8749226

Tuo akka saanut mitaleja poliiseilta ja Presidentiltä!

Tosi törkeää!
Tuo akka tulisi heti laittaan Iraniin menevään koneeseen!

Joensuu oli hyvä esimerkki siitä, miten Suomalaiset arvostaa omaa kotipaikkaansa ja haluaa suojella sitä.

Turussa Turun Keskustan skinit ottivat kantaa, kun Lähiössä Suomalaista Kristittyä perhettä vainosi paikallinen jengi

5

166

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joensuu oli hyvä esimerkki siitä miten suomalaiset arvostavat rasismia ja väärän väristen ihmisten hakkaamista. Joensuun skinit hakkasivat mustan yhdysvaltalaisen koripalloilijan ja tämä on ääliön mielestä muka jotain Suomen ja kotipaikkakunnan suojelemista.

    • Anonyymi

      muslimien ei tule antaa ottaa valtaa Suomessa!

      Kuten tuonkin musliminaisen puheista ja teoista saamme , nähdä on hän todella röyhkeä!
      Hänellä ei ole minkäänlaista kunnioitusta alkuperäisväestöä kohtaan!

      Hyvin suositeltavaa että hänet lähetään takaisin Iraniin!

      • Anonyymi

        Joensuun skinit olivat väkivaltarikollisia ja persu puolustelee heitä. Ovat muka isänmaallisia kun hakkaavat väärän värisiä ihmisiä, kuten Suomeen tulleita yhdysvaltalaisia urheilijoita.


    • Anonyymi

      Joo täällä riittää vielä noita mustaihoisia koripalloilijoita muillakin paikkakunnilla, joten siitä vain puolustamaan Suomea ja pahoinpitelemään heitä isänmaallisesti.

      https://yle.fi/a/74-20042021

      "Skiniongelma nousi julkisuuteen vasta vuonna 1995, kun Katajan koripallojoukkueen jenkkivahvistus Darryl Parker lähti kaupungista skinien käytyä hänen kimppuunsa. Tapauksesta uutisoitiin ulkomaita myöten. Esimerkiksi The Washington Post kirjoitti Joensuun rotuvihasta."

      "Skinikulttuuriin kuului hauskan illan ideologia, että ensin juotiin päät turvoksiin ja sitten lähdettiin kaupungille riehumaan. Jos nähtiin maahanmuuttaja, käytiin päälle. Jos maahanmuuttajia ei löytynyt, uhriksi kelpasi kuka vain."

      Tätä toimintaa ääliö pitää "kotipaikkansa suojelemisena".

    • Anonyymi

      muslimien Suomeentulo on vaarallinen asia!

      Onko Ruotsin tilanne nyt hyvä tai Suomea parempi?

      Ruotsissa nyt rettelöivät henkilöt eivät ole Ruotsalaisen vaaleita, vaan enemmän tummempia!

      Helsingissä jo Suomalaiset ovat joutuneet maahan tulleiden jengien vainoamisiksi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      336
      7412
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      77
      4769
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3225
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3117
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      76
      2016
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      153
      1896
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      220
      1841
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      166
      1597
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1558
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1478
    Aihe