Rukousaiheet 13.8. klo 24 saakka

Vastaanotan rukousaiheita ko. aikaan asti. Ei avioerot, tupakka, huumeet, tappelut ym. vastaavat. Ei työpakoisuus, siitä johtuva työttymyys. Nämä asiat hoidetaan talonpoikaisjärjellä. Pitää olla vaan ryhtiä.
2264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Myös uskonnoista ja sen seurauksista pääsee eroon ihan talonpoikaisjärjellä.

Äänestä
  • Aivan varmasti kaipaat Jumalasi yhteyteen. Tunnustat tai et sitä. Ja rukoilet varmasti kun tulee todella vaikea asia, tilanne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vastaanotan rukousaiheita ko. aikaan asti. Ei avioerot, tupakka, huumeet, tappelut ym. vastaavat. Ei työpakoisuus, siitä johtuva työttymyys. Nämä asiat hoidetaan talonpoikaisjärjellä. Pitää olla vaan ryhtiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu