Tuskimpa pakoputkipekka saa kovinkaan paljon kannatusta lappajärveltä siis toivottavasti ei
Vaalit tulossa
Anonyymi-ap
18919
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Vihervasemmistolainen ei kannatusta Lappajärveltä saa.
Ja onhan siinä nyt muutakin
Mika Aaltolan mummo on kotoisin Lappajärveltä. Siis äänet Mikalle. Asiallinen mies.
Muualta saa.
Eikös sen mummola ollut Ilmajoen Seinöjoen rajoilla.Siellä kehui lapsuudessa kesäisin paljon aikaa viettäneen
Isän suku on Ilmajoelta Palonkylästä
Suurin ongelma pakoputkipekan kohdalla on, että se ei kuulu kirkkoon eikä mihinkään muuhunkaa kristilliseen seurakuntaan.
Se on hyvä kun ei kuulu mihnkään kirkkokuntaan, niin pääse ylipapit ja fariseukset määräilemään politiikaa.
Pitäsi laittaa lakiin ehto ettei presidentti saa kuulua mihinkään uskonnolliseen kuppikuntaan.
Presidentin pitää olla ev.lut.
Suomessa on ollut aikaisemmin yksi kirkkoon kuulumaton presidentti se seta Halonen. Paljon pahaa se sai aikaan. Kyllä kristityn maan presidentin pitää olla kristitty. Siksi osin lappajärveläisjuurinen Aaltola on paras.
Kyllä Pakoputki-Pekka on kokenut valaistuksen ja palannut kirkonmiesten joukkoon, tosin vain asiantuntijatehtäviin.
Itä-Afrikkaan kirkon rakennuttamaan kuurojen lasten ORPOKOTIIN hänet pyydettiin kirkonmiesten toimesta lähes välittömästi valaistumisen jälkeen vierailevaksi asiantuntijaksi. Olisihan se tuntunut vähän oudolta, jos kirkkoon kuulumaton olisi tullut valituksi , vaikka olisikin yhteisiä HARRASTUKSIA.
Hyihyi
Taitaa Lappajärvellä olla mettäpöyröötä ihmisiä,sotureista lähtien
Ei tosiaankaa saa kannatusta täältä.
ei ääniä pakoputkelle
Törkeää tuollainen että pilkkaat Haavistoa hänen seksuaalisen suuntautumisensa takia. Ei se että joku on homo tarkoita automaattisesti sitä että on pridesekoilija tai joku hyperseksuaali.
Perussuomalaisissakin on nykyään ainakin 2 homoa kansanedustajaa ja ovat hekin ihan kunnon ihmisiä.
Menköön naisen kanssa naimisiin
Stubb on ehdoton suosikki.