Nopeuskameroiden kohdalle pitäisi laittaa kamerat joiden perusteella jokainen joka jarruttaa kameran kohdalla saa sakot. Jos ajat ylinopeutta, olet idiootti, ja ansaitset sakot. Jos ajat sallittua nopeutta ja jarrutat kuitenkin, olet idiootti, ja ansaitset sakot.
Kamerat kameroiden kohdalle
16
341
Vastaukset
- Anonyymi
Eli kun jarrutat noudattaaksesi nopeusrajoitusta, pitäisi saada sakot. Miksei sman tien anneta sakkoja, koska hengität. Syyllinen tiedetään, ei tarvita kuin rikosnimike.
- Anonyymi
Jos joudut jarruttamaan noudattaaksesi nopeusrajoitusta, ajat ylinopeutta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos joudut jarruttamaan noudattaaksesi nopeusrajoitusta, ajat ylinopeutta
Ei välttämättä, tyhmimmät jarruttaa, vaikka ajavat alle rajoituksen.
- Anonyymi
Jos teet tuollaisen aloituksen, olet idiootti. Jos häiriinnyt edellä ajavan pienestä jarrutuksesta, ajat liian lähellä siis olet idiootti.
- Anonyymi
Jos ajaa sallittua nopeutta, miksi jarruttaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos ajaa sallittua nopeutta, miksi jarruttaa?
Eihän siihen muuta syytä tarvitse kuin varmuuden vuoksi , se riittää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän siihen muuta syytä tarvitse kuin varmuuden vuoksi , se riittää.
Useat "varmuuden vuoksi" jarruttelijat ajavat muutenkin jo reilusti alle rajoitusten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos ajaa sallittua nopeutta, miksi jarruttaa?
Kysy niiltä jotka jarruttavat, ilmeisesti pelkäävät sakkoja, vaikka ei ole aihetta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Useat "varmuuden vuoksi" jarruttelijat ajavat muutenkin jo reilusti alle rajoitusten.
Niin tekevät , mutta kun sitä eivät itse sisäistä niin varmuuden vuoksi jarrutetaan.
Toinen syy lienee , kun ei muista mikä se rajoitus nyt olikaan niin jarrutetaan varmuuden vuoksi.
- Anonyymi
Aloittaja saa haukkua muita idiootiksi mutta hänelle ei saa laittaa vastaavaa viestiä.
Jos joku on alottajan mainitsema ihmistyyppi niin aloittaja on sitä mitä suurimmassa määrässä.- Anonyymi
Kuka väittää että minua ei saa sanoa idiootiksi?
- Anonyymi
Mitään alinopeutta ei ole, eikä sellaiselle ole rajaa määritelty. Vähimmäisnopeus liikennemerkki on olemassa, mutta harvoissa paikoissa taitaa ylipäätään edes olla.
Turhan hidas vauhti on kyllä ärsyttävää. Johtuu varmaan monesti siitä, että kuski ei tiedä paljonko oman auton mittari valehtelee (näyttää liikaa). Monesti voi ajaa mittarin mukaan useampi km/h yli, koska jokaisen auton mittari valehtelee jonkun verran. - Anonyymi
Ap. sido köysi kaulaasi ja toinen pää tukevaan oksaan ja hyppää.
- Anonyymi
Kun älylliset lahjat puuttuvat järkevään keskusteluun ja argumentointiin, niin sitten alkaa maalittaminen ja haukkuminen.
- Anonyymi
Tuo aloittajalle antamasi ohje oli niin mielenkiintoinen, että piti kokeilla.
Sidoin köydentoisen pään kaulaani ja toisen pään tukevaan puun oksaan. sitten sitomiset suoritettuani hyppäsin tasakäpälää ilmaan kerran, ja kun mitään vaikutusta ei tuntunut niin hyppäsin sitten ihan monta kertaa, eikä sittenkään tuntunut miltään eikä tapahtunut mitään. Joten kerrotko ystävällisesti, että mikä tai millainen vaikutus tuolla esittämälläsi toimenpiteellä on tai pitäisi olla?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle283577Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142840Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212771Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt242687Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162438Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771772Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501698Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261676Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431461- 1461349