Persutkaan eivät kestäneet Arto Luukkasta

Puoluesihteeri vaihtui.
25323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Läski Luukkanen sai lähteä.

Äänestä

Onko ne persuapinat jo jotain henkilövalintoja tehneet? Eipä ollut törkynaamalla sitten pitkä pesti puoluesihteerinä.

Äänestä
  • Eikä bensan hinnasta sanaakaan ??? Jumalauta.....

    Äänestä

  • Purra liikuttui ihan kyyneliin asti uhriutuessaan...

    Khihihihihihihihiiiii

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Purra liikuttui ihan kyyneliin asti uhriutuessaan...

    Khihihihihihihihiiiii

    Purra vetosi Erikaan. Erika on jo kommentoinut.

    "Näin Erika Vikman kommentoi Riikka Purran Syntisten pöytä -viittausta

    Artisti toivoo, että ihmiset keskittyisivät enemmän toisiaan yhdistäviin kuin eriyttäviin asioihin ja korostaa, ettei hän ole poliittinen henkilö."


    Nyt Purra meni kyllä irrottamaan Erikan sanat kontekstista.


    Khääähkjääähkjääh

    Äänestä

  • 88 viskiä juoden

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    88 viskiä juoden

    Jonnet ei voi tietää, mutta 88 "viski" oli juuri niin hyvää, että sitä saattaa löytyä vielä jonkun persun kaapin perukoilta tämmöisiä erityistilaisuuksia varten.

    Äänestä


> Eikä bensan hinnasta sanaakaan ??? Jumalauta.....

Miksi pitäisi? Äänet saatiin jo.

Äänestä
  • Jo peruttu lisäviina eli sekoitusvelvollisuus, nostaisi 50c litralle, vasuhallitus järjesti suomelle eu kalleimman polttoaineen, sitäkö tarkoitit ?

    Äänestä

Mikäs tämä uusi sihteeri on? Onko kunnostautunut koijaroinnissa?

Äänestä
  • Jos hän on se yrittäjä, joku vuosi sitten oli oikeusjuttu...

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Jos hän on se yrittäjä, joku vuosi sitten oli oikeusjuttu...

    SA-työväenpersujen vastaiskuko kyseesssä, joko natsahtelijat vinkuu ??

    Äänestä

Söikö bufvetin tyhjäksi yksinään?

Äänestä

Luukkanen sai armonlaukauksen omiltaan, kepu kiiittää

Äänestä
  • Eiköhän persujen hyvävelkiverkosto toimi Luukkasenkin tapauksessa ja hänelle rakennetaan kovapalkkainen suojatyöpaikka. Niin on toimittu muidenkin eliittipersupudokkaiden kohdalla.

    Äänestä

Arto, sinun puluesihteerikaudellasi persuista tuli vaalivoittaja ja valtiovarainministeripuolue. Jo miten persut palkitsivat sinut? Heittämällä menemään niin kuin käytetyn kondomin! Huomaa, että persut ovat paljon velkaa sinulle, mutta sinä et ole mitään velkaa persuille! Sinulla on varmaan paljon kerrottavaa persujen kulissien takaa...

Äänestä

Luukkanen alkoi olla uhka Purralle. Olisi lähtenyt haastamaan seuraavissa pj vaaleissa. Se ei käynyt Mestarille ja hänen perintöprinsessalleen, jotka masinoivat törkykampanjan Artoa vastaan.

Äänestä
  • Ei tainnut Riikka puolustaa Luukkasta sanallakaan? Heitti pois kuin käytetyn rukkasen.

    Äänestä

Kamalaa🙀🙀🙀🙀🙀

Äänestä
  • kiitos jeesus kiitos kiitos 🐶

    Äänestä

Juhlasika sai luvan lähteä.

Äänestä

lihava pappi ei ole luotettavin ihminen 🤣

Äänestä
  • Artsa lähti kun Suomen Sisu niin määräsi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Puoluesihteeri vaihtui.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu