Nyt kun suomi on liittoutunut venäjänvastaiseen puolustusliittoon niin olisiko aika hävittää nuo venäjän tukikohdat suomesta .
Vuosikymmenien aikana venäjä on hankkinut tukikohtia ja kaikenlaisia turvataloja pitkin suomea suomen miehitystä silmälläpitäen , nythän nuo ovat jo käyneet suorastaan naurettaviksi ja naton kannalta kiusallisiksi .
Vuosikymmenien aikana venäjä on hankkinut tukikohtia ja kaikenlaisia turvataloja pitkin suomea suomen miehitystä silmälläpitäen , nythän nuo ovat jo käyneet suorastaan naurettaviksi ja naton kannalta kiusallisiksi .
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tukikohta on vähän väärä sana, mutta kyllä, venäläisillä on paljon piilopaikkoja, joista voi tarvittaessa vakoilla suomalaista yhteiskuntaa.
Suomalaista yhteiskuntaa valvoo hybridikeskus Helsingissä ja sinne ei ole pääsyä.
Keitä siellä' toimii, ei tiedetä varmuudella, mutta hyvä oletus on mm. CIA ja koko henkilökunta on suojattu syytesuojalla.
Ei venäläiset täällä vakoile.
Suomessa suurimmat vakoilijamaat ovat venäjä ja Kiina.
Länsimaiden ei tarvitse niin vakoilla koska vapaan ja rauhanomaisen politiikkansa vuoksi voivat tulla kysymään suoraan mikäli jokin vaivaa.
Venäjä taasen perustaa vakoilunsa sotilaalliseen myyräntyöhön koska venäjä näkee ympärillään vain viholisia. Venäläiset kasvavat ns kieroon.
Hölynpölyä.
Kyse on monikansallisesta tutkimuslaitoksesta. Ei se valvo yhtään mitään.
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17970474p
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Nato on puolustusliitto joten ei suoraan ketään vastaan. Nyt puolustetaan Ukrainalaisten vapautta.
Lukekaa Keir Gilesin kirjoittama Venäjän sota kaikkia jokaista vastaan ja mitä se sinulle merkitsee.
Jos ette ymmärrä Suomea niin sanokaa jollekin joka lukeesen teille. Myös Book Beatista löytyy👍
Joo hyvä itea. Käyppä kuule hävittämäs.
Johtaako r-sanan käyttö viestin poistamiseen ? kävisikö sana homosovijeetikus sitten paremmin ? todellisuudessahan nuo naapurissa valtaapitävät ovat juuri niitä ?
Homosovijeetikuksen luomiseenhan neuvostoliitossa oikein virallisesti pyrittiin , siinä ne taisivat onnistuakkin ja siinä samalla suomeen syntyi homosuomijeetikuksia .
Mutta nuo homojeetikuksien tukikohdat joutaisi uudesta NATO Suomesta hävittämään .