Mutta kertokaa missä näitä maahanmuuttajia on oikeissa töissä.
TYÖTÄ TEKEVIÄ TARVITAAN
Anonyymi-ap
11254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mina nosta Keela raha siina minu työ.
Luuttuavat lattioita Prismoissa.
ennen oli kahvilähetit nyt on wolt 🤣
Kelan toimistot ainakin pursuaa porukkaa arkisin ..... ei voi olla kiinnittämättä huomiota moiseen jos ohi menee.
Kerran Kamppi keskuksessa oli somali nainen siivoamassa mutta ei mennyt kauan kun suku haki pois
Kontulan ja Jakomäen basaareissa viihtyvät keskenään rupatellen ja arskaa ottaen, että jospa naama vaalenisi. Puolilta päin perseet pystyssä, mutta pian taas olut maistuu.
Suomi on heille huvipuisto, ei työleiri.
Suomeen ei tarvita yhtä ainoaa halpatyöntekijää ulkomailta! Kaikki tapatyöttömät punikit töihin ja tuet pois. Kyllä paremmallakin koulutuksella lattia puhdistuu tai mummon kakkapyllyn saa pestyä.
On myös tulijoita jotka eivät edes halua kotoutua uskontonsa nojalla.
hehän työllistävät kelan ja sossun henkilökunnan, vihervasemmiston unelma toteutuu, hehän pääsevät siihen samaan sakkiin.
Mediassa oli juttua Intiasta kotoisin olevasta nuoresta naisesta joka opiskelee Vaasassa, ja painaa kahta duunia jotta saa opintonsa rahoitettua...näitä lisää. Ja jotta jäisi Suomeen töihin opintojensa jälkeen niin Suomen tulisi maksaa hänen 7 tonnin lukukausimaksut vaiheittain takaisin, sanotaan vaikka lukukausimaksu/Suomessa työskennelty vuosi. Näin sitten tyttö saisi 6 vuodessa opuskelukustannuksensa takaisin ja voitaisiin sitten vielä myöntää hänelle kansalaisuuskin
Näin Suomi saisi työtätekeviä nuoria ammattilaisia.