Mossad? CIA? Supo pesee kaikki!

Juuri Venäjältä saamamme tiedon mukaan Suomen Suojelupoliisi värvää diplomaattien koiratkin:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009784175.html

😎😆😆
10166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mitä mielikuvituksellisempia Venäjän vakoilusyytökset kuin ovatkin, sitä suuremmin ne panevat epäilemään, että kyseistä toimintaa harrastaa Venäjä itse.

Terveisin diplomaatin koiranrapsuttaja.

P.S. Olikohan siihen Halosen saamaan lahjakissaan asennettu kuuntelulaite?

Äänestä
  • Putinisti-kokoomus johtaa supoa-?

    joten sala-palkkauksen piiriin värvätty jo kaikki suomen porvarit... ?- tällä hetkellä niiden koiratkin värvätty nostamaan valtion miljoona-palkkoja salaisina poliisivirkoina...?

    seuraavana niiden kissat vuorossa ...`?

    Äänestä


  • 🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

    🔞 ­N­­­y­­­m­f­­o­m­­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17973611o

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

"Diplomaatit käyttävät kampaamojen, apteekkien, kauppojen, ateljeiden ja matkatoimistojen palveluja. Tällaisissa paikoissa on usein venäjänkielistä henkilökuntaa, joka joutuu ehdottomasti Supon värväyksen kohteeksi, venäläisissä tv-jutuissa väitetään."

Hyvien naapuruussuhteiden ylläpitämiseksi ja vakoilusyytöksiltä välttyäksemme kehotamme siis kaikkia suomalaisia olemaan palvelematta venäjänkielisiä asiakkaita.

t. "Supo"

Äänestä

Selkeästi FSB haluaa "vuodolla" kääntää huomion pois siitä mitä se itse tekee, samalla asettaen epäilyttäväksi kaikkien ulkomailla työskentelevien venäläisten luotettavuuden.

Venäjän laki myös määrää, että ulkomaillakin oleskelevan Venäjän kansalaisen on FSB:n käskystä palveltava Venäjää mm. vakoilemalla asuinmaassaan, jos käsky käy. Venäjän laki ei huomioi sitä jos henkilöllä on esimerkiksi Suomen ja Venäjän kaksoiskansalaisuus.

Suomessa kansalaisuuslakia olisi ehdottomasti muutettava siten, että kaksoiskansalaisuus olisi vastavuoroinen, l. jos Suomen kaksoiskansalaisuuden saaneen henkilön toinen kotimaa ei itse tunnusta kaksoiskansalaisuutta, tälle henkilölle ei myönnetä Suomen kansalaisuutta tai tämä menettää jo saadun Suomen kansalaisuuden.

Äänestä

On venäläinen perinne käyttää mitä mielikuvituksellisempia vakoilu- ja vainoamiskeinoja. Sekä ennenkaikkea vainohulluna väittää muiden tekevän juuri niin kuin itse tekee.

Äänestä

Päivän parhaat naurut. :D Supo toki seuraa vakoilijoiden liikkeitä, mutta nuo kampaajat ja koirahoitolat on vedetty suoraan hatusta. Venäjä puhuu taas kerran siitä miten se itse toimii.

Äänestä
  • Supohan on ollut kiinteässä yhteistyössä KGB:n kanssa sen perustamisesta 1949 saakka

    Äänestä

Koirat ovatkin hyviä vakoilijoita .:) Koirani pölli kerran erään minusta kiinnostuneen miehen takin taskusta pudonneen kulkukortin ja heitti sen jalkoihini. Vilkaisin korttia lattialla, ja se oli sen tarun loppu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Juuri Venäjältä saamamme tiedon mukaan Suomen Suojelupoliisi värvää diplomaattien koiratkin:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009784175.html

😎😆😆

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu