Mukavaa luettavaa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4dc19b06-c515-4c94-89eb-cb77dab53aad
En yllättynyt yhtään
7
225
Vastaukset 7
- Anonyymi
Paljon on äänestäjiä persuista ja kokoomuksesta siirtynyt takaisin demareihin
- Anonyymi
Höpsistä pussiin. Perrussuomalaiset ovat suoraselkäistä väkeä jotka eivät loikkaa aate-vihollisen leiriin. Demukoilla totuuskäsitykset (3) on sama kuin Neuvostoliitossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpsistä pussiin. Perrussuomalaiset ovat suoraselkäistä väkeä jotka eivät loikkaa aate-vihollisen leiriin. Demukoilla totuuskäsitykset (3) on sama kuin Neuvostoliitossa.
Fasistisia natseja persut nyt aina vain ovat, vaikka voissa paistaisi.
Anonyymi kirjoitti:
Fasistisia natseja persut nyt aina vain ovat, vaikka voissa paistaisi.
Sen takia persut ihailevatkin Venäjää.
- Anonyymi
Myös Ylen Taloustutkimuksella toteuttamassa, elokuun alussa julkaisemassa kyselyssä SDP oli noussut kannatuksessa suosituimmaksi puolueeksi Suomessa. Ylen mittauksessa SDP:n kaula kokoomukseen oli suurempi kuin nyt HS:n gallupissa.
- Anonyymi
Ja se ero vain kasvaan entistä suuremmaksi demareiden eduksi.
- Anonyymi
Julkisen talouden BMI on yli 40, sairaalloisen lihava. Edellinen hallitus ahmi 40 miljardia lisää velkaa. Hei haloo. Valtio tekee tappiota 10 miljardia vuodessa. Menoja on leikattava. On ryhdyttävä laihduttamaan. BMI tasolle alle 35. SDP:llä ei ollut osaamista leikata. Biletettiin vaan. Marinin hohto on katoavaa.
Työllisyyden kestävän kehityksen tavoite on 80%. Marinin hallitus pääsi 73%:sta 74,2%:iin. Ei kehuttava tulos. Työttömyyden kustannus on monta miljardia.
Työttömyyden ylläpito eli kärjistäminen ja kurjistaminen sopii vasemmistopuolueille. Sen luullaan satavan heidän laariin. Totuus on, että työväenkin tietoisuus lisääntyy. Emme enää ole Venäjän ikeen alla. Emme ole myöskään enää SAK:n saneltavissa. Ammattiliittojen jäsenyys laskee, YTK kasvaa, Ansiosidonnaisturvan saa kassasta. Sama palkka on liitossa tai ei. Netto on liiton jäsenille pienempi joka kuukausi, koska jäsenmaksu peritään suoraan palkasta. SDP on matkalla samoihin lukuihin kuin muutkin yhden asian puolueet, Vihreät ja Vasemmistoliitto.
Nykypäivänä työläisellä on omakotitalo, kaksi autoa ja kesämökki. Hän ei tykkää sosialismista. SDP:n kannatus laskee pitkällä tähtäimellä. Hyvä vaihtoehto Kristillisdemokraatit ei ole sosialistinen puolue. Sillä on kristilliset arvot. Toinen vaihtoehto Persut on työväenpuolue ja SMP:n jatkaja ilman sosialismia. Enemmän maanviljelijän asialla kuin Kepu. Monet demarit ovat vaihtaneet Kokoomukseen, kykypuolueeseen, jonka nytkin on laitettava Suomen talous kuntoon hyvinvointivaltion pelastettavaksi. Suomi ei kestä enää toista demaripääministeriä, että se ottaisi taas 40 miljardia lisää velkaa. Nikottele mitä nikottelet. Näin se vaan on. Se on totuus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1421660- 1541134
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät70980Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi340969- 68753
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56733- 69691
- 38654
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7621Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33591