Ukrainan auttaminen natomaiden piirissä hiipumassa?

Ihan avoimesti naton piiristäkin toivotaan
Ukrainan luovuttavan alueita Venäjälle.
Putinin uumoilut osumassa kohdalleen,kun
sodan alettua totesi lännen auttamistahdon
hiipuvan vuosien saatossa.
3133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yhtä huseeraamista tuo ukrainalaisten hyökkäys on ollut, tärvelevät vain hyvät värkit..

Äänestä

Ei se rysäpöksyn eteneminenkään tunnu etenevän suunnitellusti.kolme päivää ja piti torvisoittokunta jo olla Kiovassa ja pute ja patusev marssimassa kadulla.päin helvettihän se meni

Äänestä

Turhaa tiltun toiveajattelua. Mitään merkkejä auttamishalun hiipumisesta ei ole. Sen sijaan venäjän yhtenäisyyden rakoilusta on paljonkin merkkejä .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ihan avoimesti naton piiristäkin toivotaan
Ukrainan luovuttavan alueita Venäjälle.
Putinin uumoilut osumassa kohdalleen,kun
sodan alettua totesi lännen auttamistahdon
hiipuvan vuosien saatossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu