Barbie elokuvassa on muutaman maan mukaan homoilua ja he kieltävät sen. En tajua miksi lapsille pitää näyttää tuollaista, aikuiset saakoon katsoa mitä haluaa mutta lapsia ei saa manipuloida, ei ole kuin kaksi sukupuolta, mies ja nainen. Muuten emme lisäänny.
https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000009786482.html
https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000009786482.html
Vastaukset 13
Vanhimmat
No shit, Sherlock.
Mä kun ihan luulin et Barbie on Rambon jälkeen heti tokana heteromiesten lempileffoista.
Barbie on muovinukke. Ei ne lisäänny. Ne vaan kopioidaan.
Mutta oikeassa maailmassa. Miksi meidän pitäisi lisääntyä, kun robotiikka kehittyy ja töitä ei ole, mutta ihmisiä paljon yli maapallon kapasiteetin.
eihän tuota barbia tarvi paljon pikakelata ja kohtauksia, täysin turhinta sontaa koskaan... jotain musikaaliakin heiluvat heh..
onneksi tuulipukuja riittää
huvittava tuokin" barbinheimer ilmiö".. kaksi umpi pskaa tekelettä, toinen ylipitkä vielä ja toisessa joka minuutti turha
Lapset eivät edes ajattele että siinä on jotain väärin jos kaksi naista tai kaksi miestä on yhdessä!
Kristillinen kuin vaikka Isla maailma vaan haluaa suitsia ihmisiä kaikin tavoin!
Käytännössä ihan sama kuka ketä panee kunhan ei tee uutta kikyä!
Niin lapset eivät taida tajuta miesten välistä panemista. Olet oikeassa.
tankokunkun ja viron yhteistyötä kuvasi lapsi videolle
https://twitter.com/Lehzy_Eye/status/1691867095225495956?s=19
Kaikki liikkeet nimet jne ovat sitä samaa ihmisten vihollisten tekosia.
Ihmiset lisääntyvät liiaksi, homosaatio on lääke.
Muutenkin on oikein hyvä että homopoika ja lesbotyttö voi nykyisin kouluissa paremmin.
Tämä video avaa, mitä Hollywoodilla on mielessä, kun se syöttää lapsille, etenkin tytöille, äärifeminististä propagandaa: https://mycharisma.com/propheticrevival/jonathan-cahn-unveils-the-ancient-mystery-behind-barbie/
Jos joku luulee sen olevan vain elokuvaa, niin aivopesu on jo tehnyt tehtävänsä.
Aika paradoksaalista, että liittoudutaan ”vääränväristen” kanssa kun he vihaavat niitä, joita itsekin vihaa, mutta muuten vihataan, koska he ovat vaan olemassa, ”veri ja maa” tai ”mitä tahansa mitä ps poliitikko on sanonut/kirjoittanut”.
Kulttuuri-marxismi vastustaa kristinuskon arvoja, perinteisiä perhearvoja ja isänmaallisuutta- tilalle tuodaan sukupuoliset poikkeavuudet, huumeet, monikansallisuus ja monikulttuuri.
-------
" ..... Lähes jokaisessa Hollywoodin tänä päivänä tuottamassa elokuvassa täytyy esiintyä hahmoja, joilla on ainakin yksi seuraavista ominaisuuksista:
1. Avioliitosta eronneet
2. Nainen on hallitseva, määräilevä, väkivaltainen ja/tai miestennielijä
3. Mies on etäinen, naismainen, ylitunteellinen ja/tai petollinen
4. Ainakin yhden perheenjäsenistä täytyy olla lesbo, homo, biseksuaali tai kiihkeä feministi
---------------
Kulttuuri-marxismi yksinkertaistettuna , pyrkii ottamaan yhteiskunnallisen vallan niiltä, joilla sitä on ja antamaan niille, joilla sitä ei ole, uudelleenjakaakseen yhteiskunnallista valtaa.
Lopputuloksena on siis yhteiskunta, joka kohottaa ei-valkoisia, homoseksuaaleja, ja naisia vahvoina ja hyvinä samalla kun rankaisee valkoisia, heteroseksuaaleja miehiä heikkoina, tylsinä ja pahoina.
Kulttuuri-marxismi haastaa perinteiset länsimaiset normit ja muuttaa kulttuuria hyödyttääkseen "sorrettuja" ryhmiä.
Toisena työkaluna on poliittinen korrektius (asiallisuus), joka tekee normien vastustamisesta poliittisesti korrektia - ja joka palkitsee sorrettujen ryhmien kannattamisesta, samalla kun demonisoi tai leimaa ihmisiä, jotka vastustavat länsimaisten normien ja kulttuurin vastustamista.
Valkoisten, heteroseksuaalien, kristittyjen suomalaisten ydinperheissä elävien miesten arvosteleminen liian tylsäksi ja syrjiväksi ryhmäksi on yleistä kulttuuri-marxilaisissa piireissä..
Näin se on👍👏