Niin kauan kuin RKP ei itse irtaudu oppi-isästään Freudenthalista, joka oli äärimmäinen rasisti erityisesti suomenkielisiä suomalaisia kohtaan. Täysin päivänselvä asia!
Ei tule tapahtumaan, on se sen verran ylimielistä porukkaa!
Ei tule tapahtumaan, on se sen verran ylimielistä porukkaa!
Vastaukset 27
Vanhimmat
Voi tulla nettipersulle yllätyksenä, mutta Henriksson ei välitä vttuakaan sinun älämölöstäsi.
Eikä tule koskaan pyytämään suomalaisilta anteeksi, vaikka se olisi ehdoton edellytys kun rasismista halutaan irtautua. Muuten koko puhe on tekopyhää!
Et sinä ole mikään puhumaan kaikkien suomalaisten puolesta yhtään mitään.
RKP on rasistinen puolue, jolla ei ole varaa vaatia muilta mitään.
Etkö ole perehtynyt Freudenthalin rotuoppeihin? Ilman muuta RKP:n pitää pyytää anteeksi Suomen kansalta! Ennen ei ole jatkamista politiikassa!
Heeenrikssonni ja Biduela,
Ne seilasi vaaaanhalla vi--lla!
Mielestäsi suomalaiset eli finno-ugrit hyväksyvät sen mitä ruotsalaiset ja muut germaanit tekivät suomalaisille?
Oisko Henriksonni ja Biubaude yli ikäisiä n.s työtehtäviinsä ? Että kuullun ymmärtäminen on mahdotonta . Eli tuollaiset on vaarana tulla valtiolle kalliiksi . Marin on siitä hyvä esimerkki !
Tyypillisiä *anoja.
Eikä kukaan välitä sinusta pätkän vertaa hyrri. Kukaan nainenkaan ei halua sinua...hahahahaa.
Toinen äärimmäinen persläpi ratsastamalla tekaistulla ja väitetyllä rasismilla vaikka Kuuhun asti.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009788141.html
Hyi hitto mitä roskasakkia!
Tuo ämmä on rasistinen perussuomalaisia kohtaan. Mukamas on varaa puhua, kun on ollut kaksi äitiä ja isä oli juoppo, jonka hautajaisiinkaan ei voinut mennä.
Halla-Ahon vanhemmatkin olivat alkoholisteja. Jussi kasvoi alle 10-vuotiaasta ruotsinkielisten isovanhempiensa luona.
Samoin Riikka Purran isä oli alkoholisti. Lemppasi lapsensa jo nuorena.
Ohisalo on myös juoppoperheestä ja Henriksson on yksinhuoltajan kasvattama, eli vailla isän mallia.
RKP=
Ruåttalaiset Kommari Pierut!
Tuo ämmä on täysi sekopää! Haittapoliitikko!
Eikö hän huomaa itse murentavansa demokratiaa? Hän on myös pilannut meidän Venäjä-suhteet ainakin 50 vuodeksi!
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/sanna-marinilta-tayslaidallinen-hallituksesta-murentaa-demokraattisen-yhteiskunnan-perusarvoja/380d06b1-13d8-42f1-8506-acaf4d5d0e89
Bailaaminen läpikuultavassa mekossa on sen perusarvojen mukaista. Sillähän sitä jo kuuhun mennään.
Annamaja bajamaja
Jåå
Men Putte!
Du ska ha peppu nu!
Henry hän on kuvasta näkee.
Jännä miten suomalaisten kansanmurhaamisyritykset eivät ole mitään verrattuna mustanahkojen mielensäpahoittamiseen sanoista.
Miksi PS poliitikoista on tullut sinunlaisille jumalia joiden vaarallisia mielipiteitä toisista etnisyyksistä, seksuaalisuuntauksista tai uskonnosta ei saa kyseenlaistaa?
Onko vaarallinen mielipide se, että sukupuolta voi vaihtaa jopa vuosittain jos siltä tuntuu? Samalla voisi jättää mielenterveyden hoitamisen entistä vähemmälle?
Perustele ensin "vaarallinen mielipide."
Kaikki mikä on vihervasemmistolaisen mädätyksen vastaista. Sanomattakin on selvää, että ne omat eivät todellakaan ole vaarallisia. 🤪🤡