Kohta saadaan taas makaroonia

sitten kaiki työttömät ja työlliset menee kipikapi makarooni ostoksille. Kaikki saa taas ihanaa makaroonia syödäkseen.
Kyllä on taa hallitus meitä käyhiä duunareita kiusannu, kun on estänyt makaroonin saamisen.
Makarooni on joka työmiehen tiellä pitää. Työttömät myös ilathtuu kun tuttu makarooni on kaupanhllyllä.
Me kaikki ollaan kaivattu makaroonia.. siitä ollaan yhtämieltä, että se on parasta. Niin ja halpaa ruokaa.
10375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

TALOUSSANOMAT
Hyvinkäällä valmistetaan nyt pastaa kellon ympäri – maajohtaja esittää kuluttajille yhden toiveen
Makaronihyllyillä on ollut paikoin vajausta Myllyn Parhaan pastakoneen rikon takia. Maajohtaja sanoo yhtiön tekevän kaikkensa, ettei vastaava toistu

PITKÄ odotus päättyi Myllyn Parhaan Hyvinkään tehtaalla viime perjantaina, kun yhtiö sai käynnistettyä kaksi kuukautta seisseen pastatuotantonsa.

– Ensimmäiset pastapussit ovat varmaan myynnissä ruokakaupoissa jossakin päin Suomea tämän viikon kuluessa, Lantmännen Cerealia Suomen maajohtaja Mikko Savinko arvioi Ilta-Sanomille.

Tehdas valmistaa Savikon mukaan kymmeniä tuhansia pastapusseja päivässä.

Äänestä

Saapa nähdä mitä makaronipussi maksaa, hinta varmaankin tuplaantuu.

Äänestä
  • Juu, sitä me pelkäämme. Hyvä vedota että koneet reistailee niin asiakkaat maksaa, vaikkei se johtunut asiakkaista.

    Luulen että yksi pussi maksaa nyt 1 e.. tai 0,99 senttiä, kuten hinnoittelussa on nykysin tapana, enneen oli 17 senttiä, ja tarjouksessa 7 senttiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Juu, sitä me pelkäämme. Hyvä vedota että koneet reistailee niin asiakkaat maksaa, vaikkei se johtunut asiakkaista.

    Luulen että yksi pussi maksaa nyt 1 e.. tai 0,99 senttiä, kuten hinnoittelussa on nykysin tapana, enneen oli 17 senttiä, ja tarjouksessa 7 senttiä.

    Ja mikä olikaan se todellisuus nyt syksyllä -23 -
    Prismassa ennen se perusmakarooni oli 0,20 € /pussi , nyt se on 0,55 € eli
    prosenteissa korotus oli ollut suorastaan raivokas.

    Äänestä

jauhot ei terveellistä..kanamuna terveellistä..öljy ihan terveellistä..suola välttämättömyys ,..ranteet paukkuu niin on makarylliä..ja halpaa sellasta.. sekoita mukaan purkkitomaattia..oikeastaan tutkitusti terveellistä..tai sitä pinaattia..

Äänestä
  • Makaronissa on pikkusen rautaa.

    Äänestä

Sellanen jutska, että xtra spagettia, ainakin täällä, tuossa lähimarketissa ollut kokoajan saatavilla 0,79e/kg, samaa tavaraa oikeestaan kuin nuo makaryllit. eri muodossa vaan.

Äänestä

Salaliitto oli se Makaroni homma. Että jouduttiin ostaa kalliita makaroneja..vittu.

Äänestä
  • Oliko se nyt nimeltään kelpuutus vai halpuutus ?

    Äänestä

syön makarooneja melkein joka päivä , mutta en pelkkää

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

sitten kaiki työttömät ja työlliset menee kipikapi makarooni ostoksille. Kaikki saa taas ihanaa makaroonia syödäkseen.
Kyllä on taa hallitus meitä käyhiä duunareita kiusannu, kun on estänyt makaroonin saamisen.
Makarooni on joka työmiehen tiellä pitää. Työttömät myös ilathtuu kun tuttu makarooni on kaupanhllyllä.
Me kaikki ollaan kaivattu makaroonia.. siitä ollaan yhtämieltä, että se on parasta. Niin ja halpaa ruokaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu