Helsinkiroboteille koittaa taiteen yö

Tekoäly ja tekotaide ovat siittäneet pääkaupungin yöhön koneen ja muun kiidon maksamat robokakarat, jotka tulevat kivasti silmille ja syövät lopulta omat luojansa, nämä massalyllertäjät.
4240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomi on kaiken edelläkävijäjäjä, varsinkin Helsinki, joten suu kiinni moniarvoisuuden nimissäsässä!

Äänestä

Suomalaiset suurmiehet: Kaikki jotka tekee fyrkkaa, energiajuomaa lipittävät nörtit, lafkoille vielä kuolemansakin jälkeen rahaa jauhavat viihdeartistit jotka delaa viinaan tai joiden polla brakaa. Tekoäly on nykytöpselinenälle vähän sama huikea juttu kun ennen oli oikeassa tehtaassa tehty huonekalu, mutta huonekalu mätänee aikanaan, tekoäly puolestaan näännyttää jengin mätäjanoon.

Äänestä

Helppo elämä, hidas kuolema. Itkuvirren paikka, mutta sekin jää helvetillisen metelin alle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tekoäly ja tekotaide ovat siittäneet pääkaupungin yöhön koneen ja muun kiidon maksamat robokakarat, jotka tulevat kivasti silmille ja syövät lopulta omat luojansa, nämä massalyllertäjät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu