On ymmärrettävä, että Venäjä pelkää Suomea

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f82af143-f3a1-412d-9d8e-bf0a5cb135fc

Venäjän Suomea koskeva viestintä on ymmärrettävä pelkopohjaiseksi. Ei siitä muuten tarvitse paljoa välittää, mutta voihan Venäjää kuitenkin sääliä.
2118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Rautaa ne on ennenkin uskoneet."

Äänestä

Ovat todella säälittäviä, valehtelijoita, raakalaisia, eivät ansaitse elää, joten kaikki mahdollinen putinin ja muiden rottien hävittämiseksi planeetalta, avaruusaluksiin roskiksi avaruuteen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f82af143-f3a1-412d-9d8e-bf0a5cb135fc

Venäjän Suomea koskeva viestintä on ymmärrettävä pelkopohjaiseksi. Ei siitä muuten tarvitse paljoa välittää, mutta voihan Venäjää kuitenkin sääliä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu