Kun sunnuntaina ja maanantaina monet huvilatiellä kulkeneet ja samalla tiellä kuin Osmo eivät pyörää

Anonyymi-ap

Kun sunnuntaina ja maanantaina monet huvilatiellä kulkeneet ja samalla tiellä kuin Osmo eivät pyörää nähneet, niin miten osui juuri maanantain alkuiltaan Osmo liikkuvan? Sen pyörän näki, mutta ei ruumista vieressä? Huvilatielle näkyivät molemmat 38 tuntia, jos paikkansa pitää valheet. Siksi väitän, että pyörä tuotiin maanataina noin kello 17 ja ruumis Osmon käytyä paikassa noin 17.20 paikkaan. Osmon käskettiin ne "löytää"!

18

685

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksei Osmon näkemistä valoista ole mainintaa?

    • Anonyymi

      En usko tuota ukrainalaista tekstiä.

    • Anonyymi

      Katsos ihmiskaupalla Kankaanpäähän tuhansin busseilla noudetut sotarikolliset Ukrainasta ovat pullikoimassa.

    • Anonyymi

      Väitän että serkkusi olivat tienvarressa lisäämässä teräväpäistä geeniperimää puskapanolla ja Osmo näki sen kiihottui näkemästään ja alkoi tumputtaamaan kätöseen. toki sukusi tietäen oli tapahtuma nopeasti ohi ja Osmo lähti jatkamaan nautintoaan kotiin.

    • Anonyymi

      Osmolla oli jo nuorena selektiivinen näkö. Se näki koulussa naapurin paperista oikeat vastaukset kokeissa.

    • Anonyymi

      Oliko ruumis tosiaan aivan näköpaikalla pyörästä?

      • Anonyymi

        Oli. En itse ollut katsomassa. Silmäni aukenivat vasta 1980, mutta mies joka oli etsimässä kertoi isälleni siitä.


    • Anonyymi

      Kyläpoliisi Iikolli käveli suoraan löytöpaikalle ensimmäisenä.

      • Anonyymi

        Ei pidä paikkaansa


    • Anonyymi

      Tärkeä aihe. Hyviä kirjoituksia.

    • Anonyymi

      upp

    • Anonyymi

      Osmon silmät olivat 120 senttia korkeammlla kuin muiden. Lisäksi niissä oli teräspojan röntgeniin

    • Anonyymi

      Välillä ihminen näkee spekulatiivisesti mitä tahtoo.

      • Anonyymi

        Ei, vaan mitä käsketään.


    • Anonyymi

      Jos löytäisin sänkyni alta ruumiin, niin veisin sen Myllymäen mettään. Soittaisin Osmolle

      • Anonyymi

        Katsohan nyt, ettei kadonnut akkasi ole siellä!


    • Anonyymi

      Tärkein todista pyörä ei kiinnostanut poliisia illalla, eikä seuraavina päivinäkään. Torstaina jopa Hymyn valokuvaaja otti siitä kuvia tien reunassa, jossa nojasi jalkaansa.

    • Anonyymi

      Niin se pyörä. Tärkein todiste oli vuorokausitolkulla kyläläisten käpälöitävänä. Kertoo jotakin Aronen, Kleemola ja Ikolli taidosta ja kyvystä olla poliisi.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      79
      4313
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      17
      2758
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2577
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      16
      2445
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      112
      2384
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      110
      2204
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2161
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      616
      1981
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1955
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      26
      1701
    Aihe