KANNABIS TUHOAA JO KOKONAISIA VALTIOITA!!! KAMALAA!

Anonyymi-ap

Jeesuksen nimeen, kuunnelkaa tärkeä sanomani.... Kiitos!!!!!

Hollannissa kannabis dekriminalisoitiin jo vuonna 1976. Lähes heti tuo valtio romahti kokonaan. Kannabiksen käyttäjät eivät nimittäin enää saaneetkaan "kiksejä" pilvestään, joten he siirtyivät piikittämään amfetamiinia ja heroiinia. Vielä nykyäänkin Hollannin opioidiongelma on Euroopan suurin. Turvattomuus tuossa maassa on niin konkreettista, että turistit ovat täysin hylänneet Hollannin lomakohteena.

Yhdysvalloissa Kaliforniassa ei tajuttu ottaa oppia Hollannin tekemästä kamalasta virheestä. Kyseinen osavaltio ei ainoastaan tyytynyt dekriminalisoimaan kannabista, vaan se laillisti sen marraskuussa 2016. Jos olet seurannut uutisia, niin tammikuussa 2018 Kalifornian osavaltio erotettiin Yhdysvalloista.

Kalifornia ei siis enää kuulu liittovaltioon (United States of America), vaan siitä tuli pelätty ja halveksittu hylkiö amerikkalaisten keskuudessa. Ensinhän eteläinen Kalifornia julistettiin vaaralliseksi alueeksi. Sitten se eristettiin kokonaan viisi metriä korkeilla piikkilanka-aidoilla. Pohjoinen Kalifornia sinnitteli huumeongelmansa kanssa vähän pitempään, mutta muutaman kuukauden päästä se romahti ihan kuten eteläkin.

Pohjois-Amerikassa kansa on käsittämättömän tyhmää ja sinisilmäistä. Aiemmin niin fiksuna paikkana pidetty Kanada teki täsmälleen saman virheen kuin Kalifornia. Kannabis laillistettiin Kanadassa vuonna 2018. Seurauksena siitä melkein koko kansa on nyt joutunut kannabispsykoosiin. Tuskin kukaan käy enää töissä, vaan kaikki "pössyttelevät" pilveään.

Syvälle Kanadan kuusimetsiin on rakennettu kiireellisesti lähes 2 miljoonaa mielisairaalaa, jotka ovat täynnä kannabispsykoosista kärsiviä potilaita. Noista potilaista 80% ei toivu koskaan ennalleen ja 20% sairastuu skitsofreniaan.

Onneksi Suomessa poliitikot ovat todella fiksuja ja perillä asioista. Kannabis on niin hirvittävän vaarallinen huumausaine, että sitä ei pidä koskaan sallia. Meidän pitää kuunnella Perussuomalaisia ja koventaa kaikkia huumeisiin liittyviä rangaistuksia. Laillistaminen "lähettäisi vääränlaisen viestin" kansalaisille.

Kannabisriippuvaisten korvaushoitoa pitää tehostaa entisestään etenkin pääkaupunkiseudulla, jossa kannabiksen suonensisäinen käyttö eli "piikitys" lisääntyy päivä päivältä. THL on kuukausi sitten mitannut tutkimuslaboratoriossaan kadulla myytävästä kannabiksesta hälyttävän korkeita THC-pitoisuuksia (tetrahydrokannabinoli). Suora seuraus tästä äärimmäisen vaarallisesta yrtistä on se, että useilta ruumishuoneilta raportoidaan jatkuvasti kannabismyrkytysten aiheuttamista kuolemantapauksista.

Tilanne on karkaamassa viranomaisten käsistä ja siksi poliitikkomme etsivätkin kuumeisesti ratkaisua näihin kriittisiin ongelmiin. He eivät kuitenkaan ole yksin. THL:n johtava päihdeasiantuntija, lääketieteen ja biokemian professori Arto Karssinen-Majanpää ohjeistaa päättäjiämme:

"Yllätävää kyllä vanha tuttu alkoholi on eräs parhaiten toimivista korvaushoidoista kannabiksen käyttäjille. Mitä vahvempaa viinaa käytetään, sitä parempia ovat olleet tulokset sairaaloissa. Meidän tulee seurata naapurimaamme Viron mallia ja laillistaa 80% alkoholijuomat. Empiirisesti hyviksi havaittuja, äärimmäisen turvallisia viinoja ovat esimerkiksi Stroh-rommi ja kirkas Viru Valge Vägev. Alkoholin saatavuutta pitää lisäksi helpottaa tuomalla kaikki viinat ruokakauppoihin. Uusimmat kansainväliset päihdetutkimukset osoittavat, että alkoholin haittoja on suuresti liioiteltu eikä vaaraa riippuvuudesta ole edes runsaassa päivittäiskäytössä. Siksi suosittelen, että alkoholia koskevat ikärajoitukset on poistettava Suomen lainsäädännöstä tarpeettomina."

Olen tuon päihdetutkijan kanssa aivan samaa mieltä kuten varmasti useimmat suomalaiset.

Muistuttaisin vielä lopuksi kaikkia siitä, että kenelläkään ei ole oikeutta käyttää kannabista. Tämä kielto koskee myös täysi-ikäisiä aikuisia. Jokainen suomalainen on valtion omistama työläisrobotti ja meidän on oltava uskollisia presidentille, pääministerille ja kirkolle. Amen.

6

493

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onkos sillä eroa pehmentääkö päänsä kannabiksella vai uskonnolla.

      • Anonyymi

        On sillä. Kannabis ei "pehmennä päätä", vaan tekee viisaammaksi. Uskonto sekoittaa pään.


    • Anonyymi

      Kiitti ap!

      Italia on myös astunut tuhon tielle eikä paluuta normaaliin enää ole. Kannabiksen kotikasvatus laillistettiin ja sen hirvittävät seuraukset ovat yllättäneet aivan kaikki. Rooman kaduilla parveilee laumoittain kannabishörhöjä, jotka piikittävät erittäin vahvaa THC-pitoista "yrttiä" suoraan suoneensa. Turisteja ryöstetään aivan jatkuvasti. Poliisi tekee parhaansa ylläpitääkseen järjestystä, mutta he ovat voimattomia kannabisriippuvaisten suuren määrän takia.

      Rooma on siis vakavassa kriisissä, mutta ongelmat eivät rajoitu vain sinne. Pohjoisemmassa suurkaupungissa ja muodin mekassa Milanossa tilanne on pitkälti samanlainen kuin pääkaupungissa. Tavallinen työssäkäyvä kansa on vaihtunut pilvestä voimakkaasti päihtyneisiin zombeihin, jotka vaeltavat ympäriinsä vailla mitään todellista määränpäätä. Kaikkialta kuuluu kummallista ölinää ja mölinää.

      Italian presidentti on jo anonut apua Vatikaanista. Hän on pyytänyt katolisen kirkon ylintä johtajaa Paavia kutsumaan koolle merkittävimmät kardinaalit. Myös joitakin ihan tavallisia pappeja on pyydetty osallistumaan. Tarkoitus on, että hengelliset johtajat rukoilevat yhdessä Jeesusta ratkaisemaan kannabiksen aiheuttaman katastrofin.

      Kannattaa seurata uutisointia tästä aiheesta. Useat EU-maat ovat jo esittäneet, että Italian kannabiskriisin takia koko maa pitää potkaista pihalle EU:sta. Kunpa oikeamielinen Silvio Berlusconi eläisi vielä, sillä hän ei olisi ikinä sallinut tämän tapahtuvan!

      • Anonyymi

        Rukoillaanpa kaikki yhdessä, että Jeesus herättäisi Silvion uudelleen henkiin.

        Sitten hän laskeutuisi taivaasta hopeisissa vaunuissa ja hallitsisi Italiaa seuraavat 1000 vuotta.


    • Anonyymi

      Päivi Räsänen, jos kuulet minua, niin rukoile pappiaviomiehesi kanssa, että Silvio Berlusconi heräisi henkiin! Häntä tarvitaan Italian johdossa juuri nyt.

      • Anonyymi

        Myös Sari Aanus, yhdy rukoukseemme! Hah hah


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      214
      1291
    2. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      89
      826
    3. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      226
      800
    4. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      48
      732
    5. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      54
      664
    6. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      47
      661
    7. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      81
      601
    8. Odotan tosi paljon et nähdään uudelleen

      Sinussa on piirteitä, jotka sai kiinnostumaan.
      Ikävä
      24
      585
    9. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      106
      570
    10. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      39
      569
    11. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      46
      560
    12. Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös

      Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko
      Suomussalmi
      60
      549
    13. Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa

      Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja
      Maailman menoa
      294
      541
    14. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      27
      533
    15. Miltä tuntuu vanhempi nainen olla

      Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan
      Ikävä
      75
      531
    16. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      45
      526
    17. Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?

      En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U
      Ikävä
      47
      514
    18. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      33
      509
    19. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      64
      509
    20. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      91
      473
    Aihe