Syksyn surkeimmat maahanmuuttouutiset

Vaikka virallinen syksy alkaakin vasta syyskuun alusta, niin nytkin on sen verta syksyinen sää, että voisnee alkaa kertomaan syksyn surkeimmista maahanmuuttouutisista. Ja olihan se syksy edellisinäkin vuosina.

Tämän lupasin tehdä, kun ei noita iloisia uutisia ollut kovinkaan runsaasti. Siis sellaisia, jotka minäkin olisin kokenut iloisuksi. Hukuttamiset eivät ole minusta iloisia tapahtumia.

10

307

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pahoittelen kirjoitusvirheitäni, mutta kyllä tuosta selvän saa, jos käyttää hyväntahtoisuutta.

      • Anonyymi

        Kiitos seijaahmoktarextyökkäri


    • Anonyymi

      Tärkeämpää olisi keskustella kehitysmaista tulleiden tulijoiden vihasta suomalaisia kohtaan. He vihaavat valkoisia sydämensä pohjasta, se raivo syö tätä porukkaa kollektiivisesti sisältä ja heidän päihinsä ei mahdu mitään muuta kuin jäytävä viha. He vihaavat valkoihoisia siksi, että ymmärtävät olevansa alempiarvoisia ihmisiä verrattuna valkoihoisiin. Heidän kotimaansa ovat haisevia ihmiskaatopaikkoja, joissa eletään jossain kivikaudella. Niistä maista, joista Suomeen tullaan, pääsääntöisesti islamilaisista maista, kehitys on pysähtynyt jonnekin kivikauden jälkipuoliskolle, jossa ainoa tekninen taito oli rakentaa risumaja ja sytyttää nuotio.

      Kun tällainen ihminen saapuu Suomeen, tai sanotaanko niin, että pikemminkin päästetään, niin hän kyllä ymmärtää sen valtavan kulttuurien välisen eron. Hän ymmärtää myös sen, että heidän rotunsa on oikeasti alempiarvoinen rotu. Hän ymmärtää, että hänen rotunsa ei kykene koskaan rakentamaan sellaista sivistynyttä ja taidokasta yhteiskuntaa kuin länsimaiset yhteiskunnat ovat.

      Tämä ymmärrys johtaa vihaan, ja sen takia he purkavat syvää vihaansa valkoisiin. Varsinkin nuorisolla tämä viha ryöpsähtää esiin täysin hallitsemattomasti, kun taas aikuinen pystyy jollain tavalla hallitsemaan vihaansa, eikä suin päin ala mätkimään itselleen tuntemattomia valkoihoisia. Uussuomalaisten nuorten ns. alistusleikki, eli ryöstöt, jossa viedään uhrilta vaatteet ja laitetaan nuolemaan uussuomalaisten kenkiä, on täysin psykologinen koulukirjaesimerkki alempiarvoiseksi kokeman ihmisen pyrkimyksestä tehdä itsestään ylempiarvoinen.

    • Anonyymi

      Onko ”maahanmuuttajia” hukkunut jossain päin suomea?

    • Anonyymi

      Ei vielä tietääkseni. Uuden hallituksen takia saattaa
      useilla pakolaisilla olla
      polttava tarve lähteä vaikka uimalla takaisin kotiin…

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Västeråsissa vietettiin hurjan puoleinen viikonlopun aloitus. Kaksi erillistä ammuskelua, joissa yksi pääsi hengiltä ja toinen loukkaantui vakavasti.
      Ensimmäinen ammuskelu tapahtui ilta kahdeksan aikaan. Poliisi sai useita paniikkisoittoja hurjasta ampumisesta. Paikalle saapui nopeasti partioita ja pensaikosta löydettiinkin yksi, noin 35-vuotias mies, jolla oli neuvottelut menossa Pietarin kanssa. Tai kuka tässä tapauksessa neuvotteluja hoitaakaan, sillä miehen nimi ei viittaa sellaiseen henkilöön, jota ensikädessä arvioidaan Pietarin kanssa neuvottelevaksi henkilöksi.

      Yhtä kaikki neuvottelu saatiin päätökseen Pietarin suosiollisella avustuksella ja mies otettiin vastaan tuonpuoleiseen, sairaalan lakanoilla.

      Seuraava ammuskelu tapahtui kello kolmen aikaan yöllä. Täälläkin kuultiin useita laukauksia ja poliisin saapuessa paikalle, löydettiin pensaikkoon kontannut noin 25-vuotias mies, joka oli haavoittunut vakavan puoleisesti. Pietari ei kuitenkaan saapunut paikalle.

      Tapahtumia tutkitaan murhana ja murhan yrityksenä, mutta ketään ei ole toistaiseksi otettu kiinni epäiltynä teoista.

      Alamaailman tietojen mukaan kyse on jengien välisistä kiistoista. Siinä mielessä tuo kuolleen tapaus on poikkeuksellinen, että melko vanhaksi elänyt gangsteri. 35 vuotta alkaa gangsterimaailmassa vastaamaan tavallisen ihmisen myöhäisvanhuusikää.
      Lähde: PT-Media

      • Anonyymi

        Pian Suomikin liittyy joukkoon.**


    • Anonyymi

      joku öljymaan rikas matu oli lahjoittanut omaisuutensa suomelle ???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1546
    2. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      13
      1216
    3. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      231
      1210
    4. Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi

      Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen
      Maailman menoa
      267
      1078
    5. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      81
      989
    6. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      141
      970
    7. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      179
      963
    8. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      949
    9. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      74
      819
    10. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      33
      812
    Aihe