Syksyn surkeimmat maahanmuuttouutiset

Vaikka virallinen syksy alkaakin vasta syyskuun alusta, niin nytkin on sen verta syksyinen sää, että voisnee alkaa kertomaan syksyn surkeimmista maahanmuuttouutisista. Ja olihan se syksy edellisinäkin vuosina.

Tämän lupasin tehdä, kun ei noita iloisia uutisia ollut kovinkaan runsaasti. Siis sellaisia, jotka minäkin olisin kokenut iloisuksi. Hukuttamiset eivät ole minusta iloisia tapahtumia.

10

354

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pahoittelen kirjoitusvirheitäni, mutta kyllä tuosta selvän saa, jos käyttää hyväntahtoisuutta.

      • Anonyymi

        Kiitos seijaahmoktarextyökkäri


    • Anonyymi

      Tärkeämpää olisi keskustella kehitysmaista tulleiden tulijoiden vihasta suomalaisia kohtaan. He vihaavat valkoisia sydämensä pohjasta, se raivo syö tätä porukkaa kollektiivisesti sisältä ja heidän päihinsä ei mahdu mitään muuta kuin jäytävä viha. He vihaavat valkoihoisia siksi, että ymmärtävät olevansa alempiarvoisia ihmisiä verrattuna valkoihoisiin. Heidän kotimaansa ovat haisevia ihmiskaatopaikkoja, joissa eletään jossain kivikaudella. Niistä maista, joista Suomeen tullaan, pääsääntöisesti islamilaisista maista, kehitys on pysähtynyt jonnekin kivikauden jälkipuoliskolle, jossa ainoa tekninen taito oli rakentaa risumaja ja sytyttää nuotio.

      Kun tällainen ihminen saapuu Suomeen, tai sanotaanko niin, että pikemminkin päästetään, niin hän kyllä ymmärtää sen valtavan kulttuurien välisen eron. Hän ymmärtää myös sen, että heidän rotunsa on oikeasti alempiarvoinen rotu. Hän ymmärtää, että hänen rotunsa ei kykene koskaan rakentamaan sellaista sivistynyttä ja taidokasta yhteiskuntaa kuin länsimaiset yhteiskunnat ovat.

      Tämä ymmärrys johtaa vihaan, ja sen takia he purkavat syvää vihaansa valkoisiin. Varsinkin nuorisolla tämä viha ryöpsähtää esiin täysin hallitsemattomasti, kun taas aikuinen pystyy jollain tavalla hallitsemaan vihaansa, eikä suin päin ala mätkimään itselleen tuntemattomia valkoihoisia. Uussuomalaisten nuorten ns. alistusleikki, eli ryöstöt, jossa viedään uhrilta vaatteet ja laitetaan nuolemaan uussuomalaisten kenkiä, on täysin psykologinen koulukirjaesimerkki alempiarvoiseksi kokeman ihmisen pyrkimyksestä tehdä itsestään ylempiarvoinen.

    • Anonyymi

      Onko ”maahanmuuttajia” hukkunut jossain päin suomea?

    • Anonyymi

      Ei vielä tietääkseni. Uuden hallituksen takia saattaa
      useilla pakolaisilla olla
      polttava tarve lähteä vaikka uimalla takaisin kotiin…

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Västeråsissa vietettiin hurjan puoleinen viikonlopun aloitus. Kaksi erillistä ammuskelua, joissa yksi pääsi hengiltä ja toinen loukkaantui vakavasti.
      Ensimmäinen ammuskelu tapahtui ilta kahdeksan aikaan. Poliisi sai useita paniikkisoittoja hurjasta ampumisesta. Paikalle saapui nopeasti partioita ja pensaikosta löydettiinkin yksi, noin 35-vuotias mies, jolla oli neuvottelut menossa Pietarin kanssa. Tai kuka tässä tapauksessa neuvotteluja hoitaakaan, sillä miehen nimi ei viittaa sellaiseen henkilöön, jota ensikädessä arvioidaan Pietarin kanssa neuvottelevaksi henkilöksi.

      Yhtä kaikki neuvottelu saatiin päätökseen Pietarin suosiollisella avustuksella ja mies otettiin vastaan tuonpuoleiseen, sairaalan lakanoilla.

      Seuraava ammuskelu tapahtui kello kolmen aikaan yöllä. Täälläkin kuultiin useita laukauksia ja poliisin saapuessa paikalle, löydettiin pensaikkoon kontannut noin 25-vuotias mies, joka oli haavoittunut vakavan puoleisesti. Pietari ei kuitenkaan saapunut paikalle.

      Tapahtumia tutkitaan murhana ja murhan yrityksenä, mutta ketään ei ole toistaiseksi otettu kiinni epäiltynä teoista.

      Alamaailman tietojen mukaan kyse on jengien välisistä kiistoista. Siinä mielessä tuo kuolleen tapaus on poikkeuksellinen, että melko vanhaksi elänyt gangsteri. 35 vuotta alkaa gangsterimaailmassa vastaamaan tavallisen ihmisen myöhäisvanhuusikää.
      Lähde: PT-Media

      • Anonyymi

        Pian Suomikin liittyy joukkoon.**


    • Anonyymi

      joku öljymaan rikas matu oli lahjoittanut omaisuutensa suomelle ???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1682
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      107
      869
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      634
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      608
    6. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      90
      606
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      566
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      536
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      520
    Aihe