No kun we vaan ei ole vaikka vassut niin luulevatkin.
Pistäs Orpo vauhtiakoneeseen että saadaan loiset töihin.
Ja kun moni loinen huomaakin että on kiva tienata työllä rahaa, eivät hexrnää vasduja sen jälkeen äänestäkää.
Pistäs Orpo vauhtiakoneeseen että saadaan loiset töihin.
Ja kun moni loinen huomaakin että on kiva tienata työllä rahaa, eivät hexrnää vasduja sen jälkeen äänestäkää.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Rahan ongelma on, ettei ne kumminkaan riitä. Aina pitää saada enemmän ja parempaa. Jotkut hamstraa rahaa jopa miljoonatolkulla ja sitten pelkäävät niiden menettämistä. Ne jotka tyytyy vähempään varmasti äänestää jatkossakin vasemmistopuolueita.
.Mamulle on "Loisiminen" on "ihmisoikeus" Heti kun se on Suomessa !
- Sossu vielä oikeen neuvoo "Loisimisen" aloituksen EnsiAakkoset !
- Loisiminen on Ehdottomasti Kielletty Kanta-Suomalaisilta ! - siitä saa Linnaa !
Ei ne jotka tyytyvät vähempää oikeasti tyydy siihen.
Kun katsoo esim. asumisoloja niin nehän ovat vuosi vuodelta parantuneet.
Jos sosialipummille tarjotaan sellaista asuntoa joka oli 10v sitten ihan ok niin tuhahtaa ovalla ja lähtee.
Sama juttu jos tarjotaan lankapuhelinta kännykän sijaan, ei kelpaa.
Eli ei ole tyytyväinen vaan haluaa lisää ja enemmän koko ajan, sehän se ongelma juuri onkin.
Maksajat alkavat kyllätymään tai ovat jo aikaa sitten kyllästyneet ja kapinaa estääkseen valtio on elättänyt sosialipummit velalla.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17979059s
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Ei mihinkään töihin.
Vaan pistäs Purra ennemmin vauhtia että saadaan palautettua kunniavieraat takas kotikonnuilleen joissa ei ole ollut sotia enää vuosiin!
---------Ruotsi Vauhdittaa Karkoituksen saaneita Lähtemään maasta !----------
Suomessa SDP/ÄäriVasemmisto ja MyrkynVihreät hidastaa Karkotettujen lähtöä !
Tää piti siis tulla tohon ylempään.
Eikö nää kaikki vaan vois pakata samaan koneeseen, kone kiitoradalle ja eikun menoksi
Joka ei mahdu koneeseen, voisi laittaa suihkumoottorin taakse kun pistää turbon päälle.
Ja vielä vaan urbaanilla legendalla persustellaan riistot
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17939777/hyokatkaa-vain-rassikeskusteluissa-alkaa-katsoko-mita-persu-eliitti-yrittaa
Miksi vihaat minua. Terveisin syrjäytynyt persu kannattaja Suomussalmelta.
En tiedä. En osaa ajatella itse.
T. Keskellä katua istuva vihervassu
Etkö sinä tajua, että loisten laittaminen töihin tulee veronmaksajille paljon kalliimmaksi kuin heidän loisimisensa kustaminen.
Orpo ei tällaiseen hommaan lähde ellei Purra vaadi sitä hallituksesta lähtemisen uhalla.
On tulevaisuudessa työpaikoilla hauskaa kun yritetään väkisin työllistää ei enää työelämään kuuluvia henkilöitä joiden paikka on työkyvyttömyyseläke.
Nykynuoret eivät kestä työelämän stressiä ja että joku käskee tekemään jotakin palkan eteen.
"38 % työkyvyttömyyseläkettä mielenterveyssyillä hakevista on alle 34-vuotiaita" Työeläkeyhtiö Elon tutkimus.
https://www.elo.fi/fi-fi/uutiset/2023/38-tyokyvyttomyyselaketta-mielenterveyssyilla-hakevista-on-alle-34vuotiaita
Alle 25 vuotias burn out oli aiemmin täysin tuntematon.
Vaikuttaa ihan natzi aatteelta, että työ vapauttaisi?😁
Pitääkö olla päihteet, että vapaudut?
Tuleekohan samankaltainen "värivalintakin"?
"Työttömien osuus on perussuomalaisten jäsenistössä (11 prosenttia) suurin."
https://yle.fi/uutiset/3-9528779
"Selvästi eniten työttömiä on perussuomalaisten kannattajissa"
(sivu 29) https://kaks.fi/wp-content/uploads/2017/03/tutkimusjulkaisu_103.pdf
Meillä pidettiin työpaikalla oikein info kaikille yli 55 v, miten pääsee varhaiseläkkeelle.
Roadman.
"Mistä lähtien loisiminen on olut ihmisoikeus?"
Huomannette otsikossa olevan kirjoitusvirheen? Ensin pidin sitä vain normaalina ehkä persun tekemänä mokana, mutta saattaahan se olla myös freudilainen lipsahdus ehkä persulta.
Oleskeluoikeus on syytä päivittää nykyajan vaatimusten tasolle. Suomi ei tarvitse noita oleskelijoita elätettäviksi.
Siitä lähtien kun tänne otettiin 50 000 ukrainalaista makoilemaan täydellä ylöspidolla.
Mihin sitä työperäistä maahanmuuttoo tarvitaan kun nuoret, terveet kantikset vaan täyttelee tukihakemuksia. Ihan oikein että tukia leikataan laiskoilta lusmuilta kun töitäki olis tarjolla.
Laita linkki, niin tuun sulle töihin. Osaaminen nolla, mutta teen ahkerasti töitä kunhan maksat riittävän suurta palkkaa. Siis sellaista, että se riittää elämiseen enkä tarvitse sen lisäksi yhteiskunnan tukea.
Oletko kuullut sanan, "kouluttautuminen"?
oletko kuullut sanan akateeminen työttömyys.
Nerokkaita nuo linkit😁 Ei minulta oo kukaan kysyny käynkö töissä ja mitä puoluetta kannatan. Mistähän niitä kristallipalloja saa ostaa, olis muutaki kysyttävää😆😆😆
Huono selitys että osaaminen nolla. Sitähän voi opiskella mieleiseensä ammattiin niin sais voita leipänsä päälle. Mutta jos on mukava sohva ja tuet juoksee niin eihän siinä sitte mitään. Lycka till.
Tämä hallitus tulee leikkaamaan sosiaalimenoista ja rajusti.
Toisaalta näin on pakko tehdä, sanovat eknomistit.
Yhden sun toisen elämä tulee muuttumaan vaikeammaksi kun pitää tosiaan alkaa itse ottamaan enemmän vastuuta toimeentulostaan.
Tätä ei ihan kaikki ole vielä tajunneet. Mutta kyllä siperia opettaa.
Kyllä, työkykyiset töihin ja jos ei kiinnosta niin sittehän voi syödä vaikka kynsiään. Ei yhteiskunta niin toimi että toiset tekee töitä ja toiset odottelee että milloin on tuet tilillä. Hyvä leikkaukset!!
Kun kehitysmaamuslimi tulee suomeen ”turvaan” sillä on pedagoki koordinaattori yhteisö tulkki asiamies lauma vastassa kertomassa mitä kaikkia tukia on mahdollisuus saadaa!
Ja loppu nkin historiaa joka on kestänyt nyt 33 vuotta ja jatkuu, jatkuu, jatkuu….
Holtiton lisääntyminen, tulonsiirroilla eläminen, ilmainen asunto, integroitumattomuus, islamin ja sharian mukaisissa rinnakkaisyhteiskunnissa eläminen, ja kaikki muu perseily yhteiskunnan piikkiin on kehitysmaamuslimi MAANMUUTTAJILLE ihmisoikeus SUOMESSA!
Hallituksen ensimmäiset toimenpiteet tähtäävät työttömien määrän lisäämiseen. Kun ihmiset eivät saa enää lakkoilla, ja työntekijät saa heittää pellolle mahdollisimman helposti, niin ei kannattaa muistaa hymyillä ja olla virheetön ja kiitollinen työstään, ihan jokaisen, ettei joudu siihen ikävään loisten joukkoon. Loisia jatkossa myös osa-aikatyöläiset ja pienipalkkaiset, joten pelkkä ahkeruus ei riitä.
Köysikauppiaat rikastuu ja korkeiden talojen katoille palkataan vartijat.
Eläkkeisiin menee liki satakertainen määrä rahaa mitä menee työttömiin.