Siellä täällä Pride-kulkueessa on viitattu ihmisoikeuksiin. Miksi? Ihmisoikeudetkan kuuluvat kaikille, eivät ne ole minkään vähemmistön erikoisoikeutta.
Sateenkaarikin kuuluu kaikille. Se ei ole minkään vähemmistöryhmän omaisuutta, vaikka ovatkin sen itsellensä varastaneet.
Katselin tämän vuoden Pride-kulkueen videota ja valokuvia. Kyllä ihmetyttää että mitä varten mennään itsensä nolaamaan tuollaiseen kulkueeseen.
Sateenkaarikin kuuluu kaikille. Se ei ole minkään vähemmistöryhmän omaisuutta, vaikka ovatkin sen itsellensä varastaneet.
Katselin tämän vuoden Pride-kulkueen videota ja valokuvia. Kyllä ihmetyttää että mitä varten mennään itsensä nolaamaan tuollaiseen kulkueeseen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Otitko runkkumateriaaliksi videot ja kuvat, vai?
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17979382m
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Pride vouhottajat ovat pahimpia rasisteja. Ne eivät suvaitse minkäänläistä kritiikkiä ym, kyseenalaistamista. ……
Ei mitenkään.
Isänmaallisuuskin kuuluu kaikille, myös muualla syntyneille.
Et ole ymmärtänyt kaikille -sanaa. Ei ole yhdeltäkään heterolta, joka kuuluu kaikille-ryhmään, mitään pois, jos kaikille tarkoittaa kaikkia seksuaalisesta suuntautumisesta riippumatta.
Edelleen naispappeja mpanetellaan, edelleen homottelu ei ole kunniotusta osoittava ilmaisu. Huora ei ole myöskään san, jolla naisista puhutaan. On meillä paljon sivistymistä vielä! Pride kulkueissa suurin os on tavallisia heteroita, joiden mielestä ketään ei saa syrjiä. Itsekin olet tervetullut puolustamaan 'kaikkien' oikeuksia.
Minulla on kokemusta homo-työpaikkakiusaaajista, jotka ovat tehneet työpaikasta helvetin. Homoille ei riitä tasa-arvo, vaan heidän pitää olla muita parempia ja haluavat kyykyttää toisia ihmisiä.
On paljon rasismia liittyen ikään ja painoon - mutta eihän näitä olla huomaavinaankaan, kun on niin mukava lohkaista toisen iästä tai painosta.
Olet Tynkkysen tuttuja?
Niinpä! Mennään nolaamaan itsensä ja ollaan sitten ylpeitä siitä.
Vähän kuin ennen rikollisjärjestö MORE kuvitteli suuria itsestään tunnuksella Me Olemme Rikollisten Eliittiä. Rikollisten eliittiä? Voi jumalan hampaat!
Rikollisten eliittihän tarkoittaa kaikkein paskinta ryhmää näistä! Noloa!!!
Ei mitenkään, kiska eivät vastusta naisten pakkosäkitystä
Rasismihan jonkun kansan tai kansanryhmän halveksimista. Jollain keksityllä syyllä.
Ja sitten juutalaiset tapettiin. Pikkulasten kengät kerättiin omiin kasoihinsa, osalle natseista palkat maksettiin kultahampaista vedetyillä paikoilla, hiukset käytettiin hyödyksi, taideaarteet,omaisuus,talot ja tavarat varastettiin.
Eikä vain juutalaiset. Muutkin ali-ihmiset, joita vastaan tuli. Slaavit, tataarit, puolalaiset jne.
Mutta se alkoi heikoimpien vainoamisella. Sairaat, erityisesti mielisairaat, kehitysvammaiset, sitten työttömät, kommunistin, toisinajattelijat, papit... tapettiin kaasuautoissa, ampumalla kuoppiin,sulkemalla leireihin ilman ruokaa. Natsit hakivat tätä 'lopullisen ratkaisua' tuhoamista. Zyklon-B kaasukammioissa saatiin iosa määrä kerralla tapettua. Ja sitten polttouuneihin, joista nousi musta savu yötä päivää.
Historia. Toistaako se itseään?
En tiedä, tältä palstalta olen saanut lukea, että persut pitäisi laittaa keskitysleireille ja persut ei kuulu suomeen.
Mitä itse olet mieltä ei natsien avauksista?
Sillai Pride liittyi ihmisoikeuksiin. Ihan ihannetapaus olisi, ettei ketään vainottaisi. Ettei tarvitsisi paeta, kyyristellä kellareissa tai metsissä henkensä uhalla.
Ihan pelkästään uhkailu perhettä kohtaan aiheuttaa pelkoa.
Jokainen askel siihen suuntaan että emme hyväksy vihaa tai väkivaltaa, on askel parempaan.
Aina inhottaa ja oksettaa kun näkee noita mustia säkkejä.
Miten voi olla zettä vielä vuonna 2023 Suomessa hyväksytään moinen naisten alistaminen?
Muista pitää mukana oksennuspussi jos alkaa oksettaa. Kurja juttu jos vaikka vaatteet sottaantuu.
Ihmisoikeudet kuuluu kaikille!
Anteeksi. Tarkoitin kirjoittaa että ihmisoikeudet kuuluvat kaikille ihmisille!
Anteeksi. Tarkoitin kirjoittaa että ihmisoikeudet kuuluvat kaikille !
Siten, että kokoontumisoikeutta käytetään siihen, että juhlitaan sitä, että vähemmistöjen sorto on vähentynyt ja että työtä tässä on vielä jäljellä.
Ikärasismia ja läskirasismia esiintyy ihan yhtä paljon kuin ennenkin. Näiden puolesta kukaan ei marssi. Kaiken maailman rietastelijat haluavat marssia sen vuoksi, että monen ihmisen elämää ohjaa hänen oma p-------ä. Nostakaa pää pois housuista ja eläkää ihmisiksi!
Komppaan edellistä.
Pride-marssijat ovat ajamassa "suvaitsevaisten" oikeuksia ja samalla mielihyvin polkevat jalkoihinsa eri tavalla ajattelevien ihmisten oikeudet.
"eri tavalla ajattelevien oikeudet"
Oikeudet loppuvat siihen kun rikotaan Suomen lakia. Syrjintä ja rasismi on kielletty laissa.
Ei todellakaan he eivät syrji ketään vaan hakevat tasapuolisia oikeuksia
Höpö höpö. Taidat kuulua sukupuolivähemmistöön?
Hanki yleissivistys. Sen jälkeen ymmärrät.
Aivan kuka tahansa voi alkaa järjestämään kiihkomielisille heteroille omaa kansan juhlan jossa vaativat ihmisoikeuksia.
Huom. Vuonna 2013 järjestettiin Hetero Pride jossa n.50 osallistujaa, eipä sen jälkeen ole kuulunut muuta kuin suunsoittoa sosiaalisessa mediassa,,,