Lintuinfluenssan leviämisen estämiseksi kaikki suomen minkit on lopetettava. Tämän pitää koskea myös Korkeasaarta, Ranuaa, Ähtäriä ym eläinpuistoja ja -tarhoja. Näin vihjaa yle 21.8 julki tulleessa jutussa.
Koska luontoterroristit ovat päästäneet näitä petoja myös luontoon, nyt jokaiselle animalian ja muun viherpiiperöjäsenen on otettava osaa loukutus- ja metsästyskurssille ja metsästettävä luonnosta pois vapaat minkit. Näin he voivat korjata aatesiskojensa tekemät terroriteot.
En kyllä itse usko että tuosta on hyötyä, kohta suomesta pitää lopettaa myös muut turkiseläimet jotka ovat ihmisten kanssa tekemisissä. Tuollaista tuhoamiskäskyä on mahdoton antaa, se johtaa tragedioihin, ovathan mm kissat ja koirat useille kuin perheenjäseniä, minille myös terapeutteja.
Elämme suurien kysymysten äärellä, syynä pieni virus...
Kaikki suomen minkit lopetettava?
Anonyymi-ap
2
161
Vastaukset
- Anonyymi
Ja lisäksi osa kettutytöistä on ehkä päässyt päättävään asemaan, että he nauttii nykyisestä lintuinfluenssa tilanteesta, saaden tekosyyn päästä tappamaan satojatuhansia minkkejä, tuhoten samalla tarhaajien elinkeinon.
- Anonyymi
Tarhaajaloiset oikeisiin töihin eläimiä kiduttamasta, ovat pelkkiä punikkeja tukineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle443032Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362651Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532604Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1052304Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle502136Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3421903- 1501556
- 731418
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231248Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.281185