Kylässä Bahmutin alueella kuvatun videon jakoi Ukrainan puolustusministeriö.
Ukrainan puolustusministeriö on julkaissut videon (alla) Klishchiivkan kylästä Bahmutin alueella.
– Venäläiset epäonnistuivat jälleen yhdessä hyökkäysyrityksessään Klishchiivkassa, ministeriö kommentoi X-viestialustalla.
– Tällä kertaa Ukrainan kansalliskaartin 4. prikaati sytytti venäläiset panssarivaunut tuleen.
Lisäksi videolla näkyy kuinka venäläinen tankki ampuu omiaan, luultavasti yllättävän tilanteen sekoittamana.
https://twitter.com/DefenceU/status/1693654193603497998
https://www.verkkouutiset.fi/a/venalaisten-panssarivaunujen-letka-syttyy-tuleen-ja-tuhoutuu-videolla/
Venäläisten panssarivaunujen letka syttyy tuleen ja tuhoutuu videolla
34
468
Vastaukset
- Anonyymi
Ja eikös päällepäätteeksi vielä rypälepommi tuohon romukasaan , no kyllähän venäjällä miehiä ja kalustoa riittää .
- Anonyymi
Vaunut romuksi ja kun henkiin jääneet luikkii karkuun vaunuistaan, alkaa ropisemaan suojaamattoman venäläislihan sekaan rypäleammuksia :D
Video on myös hyvä esimerkki, tuossa sodassa ei panssareiden rynnäköllä mennä linjoista läpi, ne tuhoutuu kaikki.
Ukrainalla on oikea taktiikka, tapetaan ensin venäläiset omiin kuoppiinsa droeniella, tykistöllä ja ohjuksilla, sen jälkeen vallataan alue kerrallaan. Vie aikaa, mutta ainut toimiva taktiikka.
- Anonyymi
venäläinen pommikone myös tuhottu hiljattain. Ylläpito poistanut tuon uutisen jo useasti. Pietarin tiltujen bottiarmeija ilmeisesti tehtaillut poistoilmoituksia urakalla.
- Anonyymi
UKRAINA WAR YOUTUBE Siellä on ks.tapahtuma ja paljon lisää..
Trollit eivät uskalla noita juttuja katsoa Puten lätissä
- Anonyymi
suomalaisten lähettämät raivaus "panssarivaunujen" taisi olla 5 kpl moottorit hajosi kaikista, no päästiinpähän niistäkin eroon....heh
- Anonyymi
TODELLISUUDESSA niitä oli 2 kpl ja ne olivat jo aiemmin hankitusta erästä Leopard2A4-vaunuista tehty raivausversio, joka toimi huonosti Suomen metsämaastossa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
TODELLISUUDESSA niitä oli 2 kpl ja ne olivat jo aiemmin hankitusta erästä Leopard2A4-vaunuista tehty raivausversio, joka toimi huonosti Suomen metsämaastossa!
Eivät ne tuhoutuneet, vaan vietiin vaurioituneina korjattavaksi.
- Anonyymi
Venäläiset väittivät tuhonneensa Ukrainan puolustusvoimien T-55S -taistelupanssarivaunun Lancet -kamikazedroonilla.
Paljastuikin että tuhottu taistelupanssarivaunu olikin oma huippumoderni T-90M. 💥
https://defence-blog.com/russia-destroys-its-own-t-90m-tank-with-kamikaze-drone/- Anonyymi
Vene vörk.
Näistä velivenäläisten touhusta tuli seki mieleen, että kun sodan jälkeen neukuilla oli paljon aikansa huipputekniikkaa, sota ja avaruusteknologia oli parasta. Mutta 70 luvun alkaessa alkoi alamäki. Niin väkisisinkin tulee mieleen että taisi olla paljon saksalaisperäistä tietotaitoa taustalla, kun T-54/55 vaunuja suunniteltiin ja rakennettiin... sen jälkeenhän toveriz on yrittänyt epätoivoisesti kopioida länsitekniikkaa, ja nyt avaruuspuolella putinin joukot ei saa purkkia kuun kiertoradalle. Melkomoinen kehitysmaa.
- Anonyymi
Ravenlord79 kirjoitti:
Näistä velivenäläisten touhusta tuli seki mieleen, että kun sodan jälkeen neukuilla oli paljon aikansa huipputekniikkaa, sota ja avaruusteknologia oli parasta. Mutta 70 luvun alkaessa alkoi alamäki. Niin väkisisinkin tulee mieleen että taisi olla paljon saksalaisperäistä tietotaitoa taustalla, kun T-54/55 vaunuja suunniteltiin ja rakennettiin... sen jälkeenhän toveriz on yrittänyt epätoivoisesti kopioida länsitekniikkaa, ja nyt avaruuspuolella putinin joukot ei saa purkkia kuun kiertoradalle. Melkomoinen kehitysmaa.
Ovat varmaan katsoneet elokuvan Natsien rakentamasta Piilopaikasta Kuin takapuolelle.Oliko Kremlin Natseila myös tarkoitus rakentaa piilopaikka Kuuhun.Mutta jotakin meni venäläisittäin pieleen,meni täysin ryssiksi.Heh Heh.😂😂😂🤣🤣
Anonyymi kirjoitti:
Ovat varmaan katsoneet elokuvan Natsien rakentamasta Piilopaikasta Kuin takapuolelle.Oliko Kremlin Natseila myös tarkoitus rakentaa piilopaikka Kuuhun.Mutta jotakin meni venäläisittäin pieleen,meni täysin ryssiksi.Heh Heh.😂😂😂🤣🤣
Mutta kivahan se on Moskovankin telkkareista seurata, kuinka vasta 75 vuotta itsenäisenä toiminut entinen siirtomaa tekee suvereenisti juttuja jotka Jumalan perustamalle tuhatvuotiselle jättiläisvaltiolle ovat aivan mahdottomia toteuttaa.
- Anonyymi
Venäläisten panssarivaunujen letka syttyy tuleen ja tuhoutuu videolla kuin lentoon lähtevät autot amerikkalaisessa elokuvassa.
- Anonyymi
UKRAINA WAR YOUTUBE Siellä on ja laskettu 2018 tankia tuhottu ym...ohjus autoja,raketti kalustoa ym....Joka pv tulee lisäää...katsokaa....Samoin TIKTOK sieltä löytyy myös
- Anonyymi
Jep, videoilla tapahtuu kaikenlaista, elävän elämän tapahtumat ovat sitten ihan toinen juttu.
- Anonyymi
Olet näemmä tutustunut venäläiseen propagandaan. Olet oikeassa, että se on helposti tunnistettavissa.
- Anonyymi
Katso UKRAINA WAR LIVE YOUTUBE...se on ns.BODYCAMEROISTA ym ...elämä realiteettia
- Anonyymi
Ukrainan asevoimat kertoo tuhonneensa venäläisen S-400-ilmatorjuntaohjusjärjestelmän miehitetyllä Krimillä. Kyse on merkittävästä iskusta. Kyseessä on eräs Venäjän edistyneimmistä ilmatorjuntajärjestelmistä, jonka suorituskyvyillä Moskova on ylpeillyt pitkään.
- Anonyymi
OHO!
- Anonyymi
S-400on tuhottu 8 kpl...Jokainen tapaus fimeillä :UKRAINA WAR YOUTUBE Muutama HIMARS muutama DROONEILLA ja tykisty myöskin.......Samoin pyörillä liikuvia tutkasemia....katsikaas tekin trollit ja kommenteja
- Anonyymi
Kaunis video ja sitten myöhemmin nuo romut metallinkeräykseen ja kiertoon!
- Anonyymi
Kerrsn ku yx jenkkiauto yhes leffas ajo tieltä ulos nii se sytty palaan heti ku pyörät irtos maasta.
Vähäx hienoo.- Anonyymi
Ford pick up?
- Anonyymi
Mahtavaa
- Anonyymi
Hyvä
- Anonyymi
mahtavaa
- Anonyymi
https://www.verkkouutiset.fi/a/taysosuma-videolla-harvinainen-venajan-tutka-rajaytettiin-taas/
✌️👍👏
Ukraina kertoo tuhonneensa jälleen harvinaisen ja arvokkaan venäläisen tutkajärjestelmän. Tällä kertaa kyse on 9S36-järjestelmästä, jota käytetään Buk-M2-ilmatorjuntaohjusjärjestelmän maalinosoitukseen.💥
🛩 Lennokki kuvaa videolla puiden lomassa etenevää tutkajärjestelmää. Seuraavaksi tykistönammuksen täysosuma tuhoaa kohteen💥
Ukrainan asevoimat väittää tutkan olevan jopa noin noin 37 miljoonan euron arvoinen💶. Samassa päivityksessä huomautetaan Hersonin alueella hiljattain tuhotusta harvinaisesta Predel-E-tutkajärjestelmästä ja elektronisen sodankäynnin Leer-2-järjestelmästä.
Ukrainalaisten mukaan tuliterä järjestelmä esiteltiin vasta tämän vuoden kesäkuussa. Tuhotun tutkan väitetään olevan peräti noin 185 miljoonan euron arvoinen💶 ja ainoa laatuaan Venäjän asevoimien käytössä.
– Kokonaisuudessaan kyse on 240 miljoonaa euron menetyksistä,💶 💶- Anonyymi
Tämän kaiken ja muuta näette :UKRAINA WAR YOUTUBE....... ja paljon lisäää
- Anonyymi
USA:n kenraalit keskustelevat Ukrainan tilanteesta ja mitä on edessä:
https://www.bitchute.com/video/DKnVlH8D71s4/ - Anonyymi
Voova on rikas murhaaja , mutta kyllä tämä jo alkaa tuntumaan lompakossa .
- Anonyymi
hyvä
- Anonyymi
Jaa että Ukraina julkaisi moista propagandaa, sepä yllättävää...
Videolla tuhoutuvia vaunujakin, ei kai? - Anonyymi
näin
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110954
- 525240
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452443- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351176Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892