Opiskelijatalon purku

Tampere aikoo taas purkaa 1974 rakennetun rakennuksen.Tilalle tornitalo!Jotain järkee näihin uusrakennusten suunnitelmiin.
7161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tarkoitatko Itsenäisyydenkadulla olevaa entisen pankin taloa? Jonkun tiedon mukaan se on rakennettu 1976.

Äänestä

TOAS on varsinainen maisemanpilaaja alueilla.
Minkä vuoksi pitää rakentaa entisen virastotalonpaikalle Teiskontiellekin kerrosta korkeampaa muuhun ympäristön rakennuskantaan verrattuna ja umpiomaisen näköistä kadulta päiin? Ottaa pahasti silmään.

Äänestä

Jos katsomme kaupunkeja maailmalla on niissä kaikissa erilaisia alueita. Mukaan lukien keskustojen ja aluekeskusten tornitaloalueet. Jotenkin ne vain tuntuvat sopivan kaupunkien profiiliin luoden urbaania tunnelmaa, kun palveluita on enemmän ja ihmisiä on liikenteessä.

Äänestä
  • Korkeat tslot sisältävät usein kuilumaisia ja huonosti asuttavia neliöitä. Ulkoa päin ne rakennukset nykyään ruman ja rpäinhimillisen näköisiä.

    Äänestä

Slummiutuminen jatkuu.

Äänestä

Eihän tässä p**** kylässä asu kohta muita kuin juoppoja ym. päihdeongelmaisia.

Äänestä
  • Eli sinä ainakaan et lähde pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tampere aikoo taas purkaa 1974 rakennetun rakennuksen.Tilalle tornitalo!Jotain järkee näihin uusrakennusten suunnitelmiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu