Uusien turvaluokitettujen asuntojen markkinointikiertue ei varsinaisesti mennyt putkeen. 😂 https://ilkkapohjalainen.fi/ulkomaat/ainakin-viisi-ihmista-kuoli-opastetulla-viemarikierroksella-moskovassa
Asuntomessut Moskovassa
Anonyymi-ap
9160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Oliko viemärinkansia lainattu tankkitehtaalle luukuiksi ?
On se eri tason pommeja Venäjän ja lännen asearsenaaleissa. 🤭
Ukrainasta näytetään Venäjän pommin tuhoja, jossa rakennuksesta jäljellä kasa tiiliä ja betonirautaa.
Moskovassa lännen pommit rikkovat yhden ikkunaruudun ja täällä suoli24 ja median "asiantuntijat" ovat että...ooooooi nyt housut kastuivat. 😂🤣
Venäjä ei muuta enää voi kuin ampua vanhoja ilmatorjuntaohjuksia siviilikohteisiin, koska sen hyökkäyskalusto on tuhottu, panssarivaunuja ei ole enää kuin museoissa ja niillä ei pitkälle pötkitä. Etenemisestä on aivan turha enää edes haaveilla, saati Kiovan valtaamisesta.
Dronet Moskovaan ammutaan Venäjän sisältä, eli sisällissota on jo käynnissä.
Venäläiset eivät arvosta tuollaista arkaa hiirulaista joka pelkää jokaista risahdustakin kuollakseen, eikä uskalla enää näyttäytyä, saati matkustaa.
Mahtaa ruoan valmistaminen olla melkoinen show, kun bunkkerikääpiö pelkää että joku syöttää hänelle myrkkyä. Tämä pelko tosin lienee täysin aiheellinen.
Menivätkö nuo viisi vahingossa liian lähelle Putinin nykyistä asumusta?
Putin selailee jo Pohjois-Korean asuntomarkkinoita.
Ei se sieltä viemäristä enää mihinkään uskaltaudu, raukkaparka. 😂
Nyt venäjä on omimmillaan kun ampuu matkustajakoneita.
Wagnerin koko johtolössi tippui kerralla. Putleri vähän siivoaa nurkkia.
Wagner sai hyvän syyn salamurhata Putte.