Sanat : Valtamedia, Eliitti, Glopalistit..

Näitä sanoja salaliittopellet jankuttavat päivästä toiseen. Miksi ne uskoo ne kaikki ylilapselliset naurettavat salaliittoteoriat ?! Miksi he eivät ikinä pysähdy ja mieti mitä tuli juuri luettua. Miksi he eivät AIDOSTI mieti ja ajattele, Vaan uskovat ne kaikki paskat teoriat. Ja palvovat sitä messiastaan trumppia..
9172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mää luin netistä että kuu on neliskulmainen ja sit...

Äänestä

Kukaan ei vielä ole kertonut mikä on salaliittoteoria.

Mutta valtamedia on lyhenne jengistä YLE MTV Hesari .

Globalistit ovat niitä jotka tykkää kansainvälisistä pörsseistä, yrityksistä, sodista, järjestöistä, EUliitosta natoliitosta, maailmanvallasta.

Äänestä
  • Eliitti on se joka rakentaa itselleen miljoona-asuntoja esim asuntomessuille, säätää muille riistoveroja ja rikastuu itse lomasaarillaan ulkomailla, ovat puheenjohtajia kymmenissä firmoissa, ja lentelevät ministereinä ympäri maapalloa, jne

    Sanopa mikä osa näissä oli salaliittoteoriaa?

    Äänestä

"Sanat : Valtamedia, Eliitti, Glopalistit."

Nuo ovat persumantran vakiotermejä.

Äänestä

Mene takaisin valtamedian sivustoille lukemaan eliitin globalisminarratiivia.

Äänestä

Vain sohvaperuna ei ole tietoinen tästä kaikesta:
https://t.me/DUMBSandCloning/492118
Calling people conspiracists you should feel ashamed in 2021 they were right
Todellisuudessa he olivat oikeassa kaikessa. Lampaat vain pelkäävät myöntää olleensa täysin väärässä.

Äänestä

Häiriintyneet hörhöt hourailee harhoissaan. Ainahan niitä ajattelemiseen kyvyttömiä huuhaahörhöjä ja koulupudokkaita on ollut. Uskovat aina sokeasti ja kritiikittömästi kaiken roskan ja huuhaan mitä löytävät netin surkeimmilta sontasivustoilta.

Koskaan eivät tajua mitä tarkoittavat faktantarkistus ja lähdekritiikki, eivätkä sitä miksi ne ovat tärkeitä. Mitä typerämpi hölynpöly ja mitä kämyisempi roskasivusto, sitä varmempi typerys on siitä että juuri sieltä löytyy salattu Totuus. Vaikkei sieltä koskaan löydy muuta kuin typeriä valheita typeryksille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näitä sanoja salaliittopellet jankuttavat päivästä toiseen. Miksi ne uskoo ne kaikki ylilapselliset naurettavat salaliittoteoriat ?! Miksi he eivät ikinä pysähdy ja mieti mitä tuli juuri luettua. Miksi he eivät AIDOSTI mieti ja ajattele, Vaan uskovat ne kaikki paskat teoriat. Ja palvovat sitä messiastaan trumppia..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu