Yllättävän kauan pysyi hengissä sen juhannusretken jälkeen. Myös Suroviikkini on virallisesti saanut kenkää, liekö hengissä enää hänkään. No todennäköisesti on ainakin on ollut kiduttelun kohteena läpi kesän jossain kellarisellissä.
Prigozhin sitten vissiin KUOLLUT
Anonyymi-ap
19309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kymmenen muuta piti uhrata samalla. Putin kostaa varmasti.
Venäjällä pudotaan ikkunoista ja lentokoneista.
Varmaan kuollut ja varmaan konekin on pudonnut mutta tuskin hän oli siinä koneessa. Venäjä hoiti asian siististi.
Tuskin oli Prigozin kyydissä. Niin vain halutaan antaa ymmärtää. Prigo saa pitää henkensä, Putin "pääsee eroon" Prigosta, joka katoaa pysyvästi jonnekin Tyynenmeren paratiisisaarille. Molemmat voitti.
Mikä tarve putlerilla olisi säästää prigozhinin henki?
Prigon irtonainen pää oli löytynyt 300 metrin päässä putoamispaikasta..
Ei voi olla totta. Sehän oli ihan päätön äijä.
Kun Venäjästä on kyse, niin voisihan tuo olla valekuollutkin. Prigozhinin paperit jonkun samannäköisen mukana tjsp.
Jos siis Prigozhinilla olisi vielä käyttöä Putinille. Jos taas ei enää ole, niin kyse on ihan puhtaasta vahingosta ja onnettomuudesta.
Joka tapauksessa ainakin viesti on annettu kansalle.
Siellä on annettu niin monta muutakin viestiä kansalle jotka ovat täyttä paskaa.
Putin ei anna anteeksi petturuutta. Petturin palkka on kuolema.
Yleensä kidutuskuolema, mutta käy se homma näinkin.
Tehokasta toimintaa.
Höpö höpö. Olethan sinäkin vielä elossa.
Onnettomuuksiakin sattuu. Varsinkin sotaa käyvässä maassa.
Lentokoneitakin putoilee jopa rauhan aikana.
Huono tuuri toiselle, hyvä toiselle.
Sattumaa mikä satumaa.
Uskoo Pietarin trolli tuohon?
Tota reittiä lentää n. sata konetta päivässä. Kuinka ollakkaan, juuri Prigozhinin kone sitten putos :DDD
Kaksipiippuinen juttu. Täysi roisto tietenkin, mutta aiheutti toisaalta putlerille stressiä. Mistäs nyt uusi sisäinen hämmentäjä Venäjälle?
Mikä Prigozhin on kuollut? So What!?
Uutinen on: Paavo Lipponen ei saanut istumapaikkaa!!!