Hallitus heti nurin

Metalli- ja epämetalliliitot, vaatikaa yleishillaa jos ei muuten saada köyhäin kurjistamisyritystä torpattua. Vuonna 1956 oli edellinen täysimittainen yleishilla ja nyt sille tulee taas olemaan yhteiskunnallinen tilaus. Ammattiliitoissa on voimaa.

Purra, räjäytä oma puolueesi säpäleiksi ja ryhdy hillakenraaliksi.
7203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Neuvostoliitto oli senkin lakon takana, vaati tovereilta lakkoja kun ei hallitus Neuvostoliittoa tyydyttänyt. Nyt ohjaa Putin. Sen ajan SKDL oli suuripuolue, kommunistit oli rikkaita. Kommunistit on EK puoleena lakannut. 90 -luvun lopulla jääneet siirtyi vasemmistoliittoon, ja edelleen on Ayliikkeessä niitäkin tovereita.

Kansa ei ala nyt Putinille lakkoileen.

Äänestä
  • Alkaapas

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Alkaapas

    Tuskin Putinin koukkuun kukaan menee, kommunisteja lukuunottamatta.

    Äänestä

Kojamon varas Aalto vie vuosittain köyhien asumistukia miljoonia. Nyt edessä on vuokrien jättikorotukset.

Äänestä

Marin teidät pelastaa. Kun aika koittaa Marin laskeutuu teidän syntisten keskuuteen. Ohjaa teidät punaiseen paratiisiin.

Äänestä
  • Sanna ottaa hepin suihin. Kaikki punanutut paranee.

    Äänestä

Suomessa ei ole köyhiä. Paperimies tienaa 6000 kuussa näyttöpäätteen tuijottamisesta ammattikoulupohjalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Metalli- ja epämetalliliitot, vaatikaa yleishillaa jos ei muuten saada köyhäin kurjistamisyritystä torpattua. Vuonna 1956 oli edellinen täysimittainen yleishilla ja nyt sille tulee taas olemaan yhteiskunnallinen tilaus. Ammattiliitoissa on voimaa.

Purra, räjäytä oma puolueesi säpäleiksi ja ryhdy hillakenraaliksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu