samaa mieltä kanssani että eilinen seiväshyppykisa oli si pitänyt ratkaista hyppäämällä? Vai katsotaanko vain mitkä maat ovat kisassa vielä mukana?
Onko kukaan
Anonyymi-ap
10163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pitkä kisa kuumassa säässä, voittajat kyllä ansaitsivat kultamitalinsa. Joka hypyn jälkeen loukkaantumisen vaara lisääntyi.
Näki myös hienon pronssituloksen suorittaneen Wilman viimeisistä hypyistä, ettei hänellä juuri ollut energiaa jäljellä.
Wilma puhuu kuin konekivääri, millä pystyykin noin nopeaan tahtiin..
kisahan oli tasapeli miksi pitää väkisin vääntää toinen voittajaksi uusinnalla ei varmaan olis tuntunu kenestäkää reilulta enää
Kilpailut ratkaistava kilpailemalla, eikä sopimalla.
kisahan kisattiin loppuun ja tulos oli tasapeli ei sitä sovittu. sovivat sen etteivät ala enää uudestaan alusta kisaa alemmista korkeuksista vaan tyytyvät lopputulokseen. älä kiemurtele
Käsittääkseni vain Voitosta kilpaillaan ja joka lajissa on vain yksi voittaja.
potkupallossa rangaistuspotkuilla kuten myös mustassa karkissa.
Erikoinen ratkaisu, mutta molemmathan olivat ANGLOJA, siis oikeastaan samaa porukkaa, jotka yrittävät myös muilla keinoilla maailman valloitusta.
Urheilu on niin turha asia maailmankaikkeudessa, että ihan sama mikä oli lopputulos.
Kun on kaksi voittajaa ja tasapeli, molemmille kultamitali. Miksi Vilma ei sitten toiseksi tulleena saa hopeaa?
niin, kuka sai hopeaa??
haluatko miljonääriksi ohjelmassa kysyvät