Naapurin lapsi

Miten saan lehmäni takaisin?
Koitin ottaa yhteyttä lapsen vanhempiin,
mutta he vain nauroivat minulle.
Lapsi juoksee heti karkuun kun yritän
päästä hänen juttusilleen ja vielä
nauraa kaupan päälle.
Kyseessä oli vielä paras lypsylehmäni,
Annikki nimeltään.
181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

...lehmäjuttuihin.
Vain tää on mun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


söi lehmäni kirjoitti:

Miten saan lehmäni takaisin?
Koitin ottaa yhteyttä lapsen vanhempiin,
mutta he vain nauroivat minulle.
Lapsi juoksee heti karkuun kun yritän
päästä hänen juttusilleen ja vielä
nauraa kaupan päälle.
Kyseessä oli vielä paras lypsylehmäni,
Annikki nimeltään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu