Suoratoistopalvelun Viaplayn päätös luopua Elisa Viihteen alkuperäissisällöstä nosti sosiaalisessa mediassa mylläkän, koska palvelun hinta pysyy samana, vaikka moni suosikkisarja poistuu.
Kun Elisa Viihde Aitio ja Viaplay yhdistyivät vuonna 2020, suoratoistopalvelun hinta nousi 9,99 eurosta 12,99 euroon. Kolmen euron korotus teki siitä Suomen kalleimman suoratoistopalvelun.
Viaplay on ollut myös haluton pilkkomaan urheilupakettia erikseen Elisa Viihteen sisältämistä palveluista. Urheilua ei saa erikseen, vaan täytyy ostaa Elisa Viihde Viaplay Total -paketti, jonka kuukausihinta on hulppeat 44,99 euroa. Hinta on noussut viime vuoden alusta kymmenellä eurolla.
Somepalvelu X:ssä (entinen Twitter) on käynyt tällä viikolla kova kuhina, kun Viaplayn asiakkaat ovat osoittaneet pettymystään yhtiön hintaratkaisua kohtaan.
– Ootte te melkosia mestareita, Viaplay! Tarjonta vähenee, mutta naurettava hinta ei muutu. Sit ihmetellään kun asiakkaat häviää. I wonder why! yksi kirjoitti X:ssä.
https://www.iltalehti.fi/tv-ja-leffat/a/95713226-e828-46a1-aaa2-a0b9f0ddc324
Viasat on syöksykierteessä
Anonyymi-ap
1
948
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532875Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812566Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.391584Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211222
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151085Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371009Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.322957