kun Purra vetää paperittomilta odottavilta äideiltä oikeuden terveydenhoitoon, samoin lapsilta.
Toivottavasti sellainen perusrokottamaton lapsi tyrskii lähijunassa Purran lähellä niitä taudinaiheuttajia, joista ollaan päästy eroon suomalaisen rokotusohjelman avulla.
Ai niin mutta Purrahan istuu tyyriisti leveällä peffallaan virka-auton takapenkillä täysin unohtaneena mitä ennen vaaleja tuli luvattua.
Ei ihme että Sanna jyrähti
15
194
Vastaukset
- Anonyymi
Täytyyhän olla porukkaa , joka levittää tartuntauteja .. Kuppa , tippuri , Korona , tubi ja muut on kivoja ..
- Anonyymi
Sinähän voisit alkaa rahoittamaan?
- Anonyymi
Purra on mielipuoli?
kuka ottaa vastuun ja kantaa seuraukset kaaoksesta suomessa? mm uusi korona tulosa-
yrittääkö Purra ja natsipersut tappaa suomen kansan kokonaan korona-2: seen ????? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Purra on mielipuoli?
kuka ottaa vastuun ja kantaa seuraukset kaaoksesta suomessa? mm uusi korona tulosa-
yrittääkö Purra ja natsipersut tappaa suomen kansan kokonaan korona-2: seen ?????Psykoosissakin voi kirjoitella.
Korona tulosa - mitä ihmettä tuokin tarkoittaa?
Korona-2 - mikähän sekin on?
Kirjoittaja on mielipuoli?
- Anonyymi
Marinin oma hallitus ei puuttunut tyttöjen sukupuolielinten kammottavaan silpomiseen.
- Anonyymi
SILPOMINEN ON RIKOS SUOMESSA!! Miten muuten siihen voi puuttua kuin lainsäädännöllä??
- Anonyymi
Persutko puuttuvat, laita linkki.
- Anonyymi
Mahtaakohan tuolla Sannalla ennestäänkin pieni ja piukka pimppi tahdikkasti kiristellä pöksyissä aina silloin kun Sanna jyrähtelee?
Sanna on ollut 4,5 kuukautta hiljaa kuin pissa sukassa. Ei ole tehnyt elettäkään toimiakseen johtavan oppositiojohtajan tavalla eduskunnassa tai kokoustilaisuuksissa.
Nyt on runsas viikko aikaa puoluekokoukseen, jossa puoluejohtajuus viedään. Nyt sitten tämä outo, kesän pikkuprinsessa alkaakin meikkiensä takaa "jyrähdellä".
Taikka lähinnä hyrähdellä, erilaisilla "sosialistisen lisävelan vaihtoehdon" talousesityksillään.- Anonyymi
Sanna Sanna muuta ei Persu osaa. Kyllä sulla satulanhaistajalla pitäisi ennen huolestua puolueesi leikausinnosta.
Katsos jos kärsii teidän 35 000 orpolasta, myös kantasuomalaiset myös kärsivät.
Tätä ei ole PS johto teille kertonut. - Anonyymi
>Katsos jos kärsii teidän 35 000 orpolasta, myös kantasuomalaiset
> myös kärsivät. Tätä ei ole PS johto teille kertonut.
Porvarihallitus on suunnitellut leikkaukset niin, että ne kohdistuvat nsinnä Vihreiden ja Punikkien omiin lellikekihin, eli islamilaisiin pakolaisiin.
Toisekseen ne kohdistuvat elämisen tukiaisia ja ainaisia asuntorahoja mankuviin punavihreisiin itseensä. Laiskat pinnarit laitetaan Suomessa nyt töihin.
Porvarit ovat tottuneet tekemään töitä ja elämään omilla tienesteillään. Niitä nää leikkaukset ei niin paljoa hetkauta. Punaiset kärsii eniten.
- Anonyymi
Ne voi kaikki lähettää omaan kotimaahansa.
- Anonyymi
Lukasen adoptio säännöt, tai nehän teidän olisi pitänyt lukea ennen 35 000 orpolapsen ottoa.
- Anonyymi
Ei, vaan halukkaat voivat kustantaa näitä Suomeen. Jos mamu tulee omillaan toimeen, niin hyvä. Jos ei, niin suvakki maksaa. Näin suvakit voivat ylläpitää vaikka puolta afrikkaa ja lähi-itää.
Suomeen voi edellisten lisäksi saapua työperäistä maahanmuuttoa. Jos työt loppuu, niin henkilö menee kotiinsa.
- Anonyymi
Mutta tässä maassa ei voi olla virallisesti paperittomia se on lakiteknisesti mahdottomuus
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1164456Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv622567Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801665Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61123- 66864
- 21843
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 40806
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789- 62768