kun Purra vetää paperittomilta odottavilta äideiltä oikeuden terveydenhoitoon, samoin lapsilta.
Toivottavasti sellainen perusrokottamaton lapsi tyrskii lähijunassa Purran lähellä niitä taudinaiheuttajia, joista ollaan päästy eroon suomalaisen rokotusohjelman avulla.
Ai niin mutta Purrahan istuu tyyriisti leveällä peffallaan virka-auton takapenkillä täysin unohtaneena mitä ennen vaaleja tuli luvattua.
Ei ihme että Sanna jyrähti
15
253
Vastaukset
- Anonyymi
Täytyyhän olla porukkaa , joka levittää tartuntauteja .. Kuppa , tippuri , Korona , tubi ja muut on kivoja ..
- Anonyymi
Sinähän voisit alkaa rahoittamaan?
- Anonyymi
Purra on mielipuoli?
kuka ottaa vastuun ja kantaa seuraukset kaaoksesta suomessa? mm uusi korona tulosa-
yrittääkö Purra ja natsipersut tappaa suomen kansan kokonaan korona-2: seen ????? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Purra on mielipuoli?
kuka ottaa vastuun ja kantaa seuraukset kaaoksesta suomessa? mm uusi korona tulosa-
yrittääkö Purra ja natsipersut tappaa suomen kansan kokonaan korona-2: seen ?????Psykoosissakin voi kirjoitella.
Korona tulosa - mitä ihmettä tuokin tarkoittaa?
Korona-2 - mikähän sekin on?
Kirjoittaja on mielipuoli?
- Anonyymi
Marinin oma hallitus ei puuttunut tyttöjen sukupuolielinten kammottavaan silpomiseen.
- Anonyymi
SILPOMINEN ON RIKOS SUOMESSA!! Miten muuten siihen voi puuttua kuin lainsäädännöllä??
- Anonyymi
Persutko puuttuvat, laita linkki.
- Anonyymi
Mahtaakohan tuolla Sannalla ennestäänkin pieni ja piukka pimppi tahdikkasti kiristellä pöksyissä aina silloin kun Sanna jyrähtelee?
Sanna on ollut 4,5 kuukautta hiljaa kuin pissa sukassa. Ei ole tehnyt elettäkään toimiakseen johtavan oppositiojohtajan tavalla eduskunnassa tai kokoustilaisuuksissa.
Nyt on runsas viikko aikaa puoluekokoukseen, jossa puoluejohtajuus viedään. Nyt sitten tämä outo, kesän pikkuprinsessa alkaakin meikkiensä takaa "jyrähdellä".
Taikka lähinnä hyrähdellä, erilaisilla "sosialistisen lisävelan vaihtoehdon" talousesityksillään.- Anonyymi
Sanna Sanna muuta ei Persu osaa. Kyllä sulla satulanhaistajalla pitäisi ennen huolestua puolueesi leikausinnosta.
Katsos jos kärsii teidän 35 000 orpolasta, myös kantasuomalaiset myös kärsivät.
Tätä ei ole PS johto teille kertonut. - Anonyymi
>Katsos jos kärsii teidän 35 000 orpolasta, myös kantasuomalaiset
> myös kärsivät. Tätä ei ole PS johto teille kertonut.
Porvarihallitus on suunnitellut leikkaukset niin, että ne kohdistuvat nsinnä Vihreiden ja Punikkien omiin lellikekihin, eli islamilaisiin pakolaisiin.
Toisekseen ne kohdistuvat elämisen tukiaisia ja ainaisia asuntorahoja mankuviin punavihreisiin itseensä. Laiskat pinnarit laitetaan Suomessa nyt töihin.
Porvarit ovat tottuneet tekemään töitä ja elämään omilla tienesteillään. Niitä nää leikkaukset ei niin paljoa hetkauta. Punaiset kärsii eniten.
- Anonyymi
Ne voi kaikki lähettää omaan kotimaahansa.
- Anonyymi
Lukasen adoptio säännöt, tai nehän teidän olisi pitänyt lukea ennen 35 000 orpolapsen ottoa.
- Anonyymi
Ei, vaan halukkaat voivat kustantaa näitä Suomeen. Jos mamu tulee omillaan toimeen, niin hyvä. Jos ei, niin suvakki maksaa. Näin suvakit voivat ylläpitää vaikka puolta afrikkaa ja lähi-itää.
Suomeen voi edellisten lisäksi saapua työperäistä maahanmuuttoa. Jos työt loppuu, niin henkilö menee kotiinsa.
- Anonyymi
Mutta tässä maassa ei voi olla virallisesti paperittomia se on lakiteknisesti mahdottomuus
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad901456- 541013
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että379854- 153824
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124727- 55709
- 51658
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38635- 57631
- 76622