G20 maat kokoontuvat syyskuussa Intiassa

Asialistalla on myös Ukrainan sota.

Putin on ilmoittanut ettei pääse kiireittensä takia sinne.
Eipä päässyt kiireiden takia myöskään E-Afrikkaan.

Bunkkerissa on niiiin paljon kiireellisiä asioita hoidettavana.
11211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

näin

Äänestä
  • Miksi Suomi ei kuulu G- maihin? Suomen punikit viime hallituskaudella toivat usein esille, että Suomi on rikas ja mariini jakoi miljardi tolkulla rahaa etelän vetelille, lähi-itään ja Afrikkaan.

    Äänestä

Kun ei osaa järjestellä asioita, silloin on aina kiire. Jos Vova-setä kävisi jonkin ajanhallinnan kurssin, hänellä ei ehkä enää olisi alituinen kiire ja hän ehtisi käydä ulkomaillakin. Kuten vaikkapa Intiassa, missä kuukin on kuumempi.

Äänestä

Putin lähettää ytinohjuksen!

PUM!

Äänestä

Putinille turvallinen maa on Pohjoisen Korea. Sieltä voi käydä hakemassa rakettimieheltä osia seuraavaan kuun valloitukseen, ja sopia orjatyövoimasta Venäjän sotateollisuuteen.

Äänestä

Kyllä Putinilla on bunkkerissaan avaamaton vodkapullo ja kaviaaria, siitä kiire.Lisäksi lukuisat vastustajat kotimaassa odottavat likvidointia,on järjestettävä heittäänkö ikkunasta vai annetaanko myrkkyä.

Äänestä

Sota on muuttunut tylsäksi, Ukraina ei Asovanmerelle pääse, ei edes Tokmakiin kun käytävä on liian kapea, ydinasetta ei neukkujen tarvitse käyttää, mutta kyllä se piristäisi ja saataisiin uutta mairiteltavaa.

Äänestä
  • Käytävä aukesi, ensin aluksi kapeana tietysti.

    Äänestä

G20 menee Brics-maa Intiaan parempien diilien toivossa. Lännessä alkaa olemaan epätoivoinen tilanne.

Äänestä

Miksi ei Putin tule BRICS -maa Intiaan ?

Äänestä

G 20 kokouksessa länsi sai oikein perustellisesti turpiinsa. Lavrov voitti päätöslauselmassa täydellisesti. Nyt naziukrainassa raivotaan länsimaille siitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Asialistalla on myös Ukrainan sota.

Putin on ilmoittanut ettei pääse kiireittensä takia sinne.
Eipä päässyt kiireiden takia myöskään E-Afrikkaan.

Bunkkerissa on niiiin paljon kiireellisiä asioita hoidettavana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu