Ensimmäisessä kisassa palkintona oli avain pieneen puulaatikkoon. Jos et voita, joudut vain katsomaan lootaa. Mutta, isossa laatikossa oli kummallakin heimolla kirves ja machete. Lisäksi saarelta löytyy kiviä. Pitääkö meidän muka uskoa, että kenellekään ei juolahtanut mieleen avata lootaa väkisin tai ihan vain särkeä sitä? Tai sitten kyse on siitä, että kilpailijoille on kerrottu, että lootaa ei saa särkeä tai vääntää muuten väkisin auki, mutta tätä osaa säännöistä ei vain kerrota katsojille.
Sama juttu koskemattomuushaasteessa. Ikään kuin kenellekään kisaajista ei juolahtaisi mieleen pinota kuljetettavia laattoja useampaan kuin yhteen pinoon, mikä itse asiassa tekisi koko pinosta myös vakaamman ja silloin yhdellä siirrolla olisi voinut kuskata helposti yli puolet (4 kpl 4 laatan pinoa on jo yli puolet vaaditusta) ja 4 pinoa olisi helposti mahtunut kuljetusalustalle. Ettei vain olisi taas kyse säännöstä mitä ei vain vaivauduttu kertomaan katsojille.
Ja ekassa kisassa kun piti siirtää vettä merestä vastapainoon, olisiko ehkä kannattanut kaapaista ämpäri puolilleen hiekkaa, että olisi saanut samaan tilaan enemmän painoa. Tosin tällä kertaa se, että paino piti myös valuttaa pois olisi saattanut purra omaan nilkkaan, mutta varmasti optimi olisi ollut jotain 25% hiekkaa, loput vettä.
Kilpailusäännöt ja mitä katsojille kerrotaan
Anonyymi-ap
0
552
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu2027364Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611922Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611867- 191819
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841807Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 731449