Ensimmäisessä kisassa palkintona oli avain pieneen puulaatikkoon. Jos et voita, joudut vain katsomaan lootaa. Mutta, isossa laatikossa oli kummallakin heimolla kirves ja machete. Lisäksi saarelta löytyy kiviä. Pitääkö meidän muka uskoa, että kenellekään ei juolahtanut mieleen avata lootaa väkisin tai ihan vain särkeä sitä? Tai sitten kyse on siitä, että kilpailijoille on kerrottu, että lootaa ei saa särkeä tai vääntää muuten väkisin auki, mutta tätä osaa säännöistä ei vain kerrota katsojille.
Sama juttu koskemattomuushaasteessa. Ikään kuin kenellekään kisaajista ei juolahtaisi mieleen pinota kuljetettavia laattoja useampaan kuin yhteen pinoon, mikä itse asiassa tekisi koko pinosta myös vakaamman ja silloin yhdellä siirrolla olisi voinut kuskata helposti yli puolet (4 kpl 4 laatan pinoa on jo yli puolet vaaditusta) ja 4 pinoa olisi helposti mahtunut kuljetusalustalle. Ettei vain olisi taas kyse säännöstä mitä ei vain vaivauduttu kertomaan katsojille.
Ja ekassa kisassa kun piti siirtää vettä merestä vastapainoon, olisiko ehkä kannattanut kaapaista ämpäri puolilleen hiekkaa, että olisi saanut samaan tilaan enemmän painoa. Tosin tällä kertaa se, että paino piti myös valuttaa pois olisi saattanut purra omaan nilkkaan, mutta varmasti optimi olisi ollut jotain 25% hiekkaa, loput vettä.
Kilpailusäännöt ja mitä katsojille kerrotaan
Anonyymi-ap
1
397
Vastaukset
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#179890322
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke332283- 1231936
- 771591
- 1601222
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671217- 611046
- 481043
- 661028
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t30930Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62927