Putin tuhosi Ukrainan ja Orpo sekä Purra tuhoavat Suomen

Anonyymi-ap

Suomen pienituloisten ja duunarien ostovoiman ronahduttaminen käynnissä, lisäksi kauhukabinetin alijäämä suurin Kataisen jälkeen ja Orpo-Purran hallitus aikoo Kataisen tapaan myydä vielä valtion omistuksia 4-6 mrd eurolla. Kotimaan kysyntä sakkaa, firmoja kaatuu ja 80 000 uuden työläisen sijaan tulee 100 000 uutta työtöntä ja hallituskauden valtionvelka nousee +50 mrd euroon.

5

148

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ylimielinen NATO johto toi sodan Euroopan laidalle, kuolemaa Ukrainaan ja kurjuutta Suomen kansalle.
      Sanna Marin ja Sauli tukevat NATO sotaa Ukrainassa ja Suomen kansan kurjistamista sen avulla.

      • Ukrainan sodan alkamisesta on kulunut puolitoista vuotta ja olet jo unohtanut, kuka sen aloitti. Mielestäsi siis olisi pitänyt pysyä NATOn ulkopuolella ja toivoa, ettei Putin tekisi Suomelle samaa kuin Ukrainalle?


    • Anonyymi

      Ei mitään uutta. Jokainen poroporvarihallitus tekee samat mokat joka kerta.

      Orpo oli mokaamassa Fortum katastrofin yhdessä Sipilän ja Soinin kera.

      Nyt tämä tuottovaje revitään huono osaisten ja pienituloisten selkänahasta ja hyvinvoinnista.

      Ei euroakaan yritystuista eikä suurituloisilta.

      Purran perseily tuhoaa puolueensa kannatuksen.
      Jo nyt sadattuhannet petetyt palaa demarileiriin seuraavissa vaaleissa ja Gallup kyselyissä.

    • Anonyymi

      Demarit Marinin johdolla nostivat Suomen elintason huippuunsa. En usko, että tämä hallitus postaa niita Marinin antamia etuja tai Rinteen satasia. Kyllä olemme edelleen rikas maana, kuten Marin sanoi.

    • Anonyymi

      Marin ehti jo tuhota Suomen.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6484
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3873
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3260
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      376
      1774
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1408
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1350
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      47
      1023
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      976
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      910
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      879
    Aihe