Suomen valtio velka on v2027 lähes 200 miljardia

Rasisti purra ottaa lisää 40miljardia velkaa, vaikka hallitus lupasi katkaista velanoton,äänestäjien huijausta.hävetkää Persut.
358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Puhu totta. Valtion velka on 151 miljardia eli påurran pitää jatkaa Marinin linjaa 8 vuotta ennnenkuin 200 tulee täyteen. Toivottavasti sitä ennen saadaan talous kääntymään kun tyttöhallitus on pois pelistä ja toivottavasti ei koskaan tulekkaan. E#ikös Purran butjetissa ollu investointejakin eikä vain syömävelkaa kuten Marinilla.

Äänestä

Onko se syömävelkaa ? kuten edellinen

Äänestä

Eihän tuiollaista syömävelkaa niin yks kaks katkaista olkoon johdossa kuka hyvänsä. Kun sais suunnan käännettyä. Me joudutaan ottamaan investoinivelkaa kun kaikki on syöty tai lahjoitettu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rasisti purra ottaa lisää 40miljardia velkaa, vaikka hallitus lupasi katkaista velanoton,äänestäjien huijausta.hävetkää Persut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu