Eli Paavista tappaminen on oikein ja sitä tulee jatkaa!!! Voinko siis nyt mennä kadulle ja alkaa räiskimään summittaisesti porukkaa ja kun jään kiinni niin sanon että ukraina hyökkää?
Paavi tukee Venäjän sotaa!!!
Anonyymi-ap
8165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Onko joku yllättynyt?
Toisen maailmansodan aikainen paavi tuki avoimesti Hitlerin Saksaa. Kun liittoutuneet sodan loppupuolella ottivat Italian haltuunsa, oli paavin suurin huoli se, että eihän vatikaaniin tulevien liittoutuneiden sotilaiden joukossa ole tummaihoisia?
Paavi ilmeisesti tietää tosi-asiat joita nato-propagandaan maksetut suomen kokoomus-omisteiset valtamediat ei kerro nato-aivopesu-uutissaan?????
Paavikin tuomitsee persukokoomusnatsit...!!!
Miksei paavi maininnut suoraan suomen hallitusta ja kehottanut Urpotar-hallitusta lopettamaan !?!?!?!?
Hanki ensin valtava massi rahaa. Sitten osoita käytännössä että voit halutessasi murhauttaa vaikka kuinka paljon ihmisiä.
Sitten voit ottaa yhteyttä paaviin, niin paavi vain kysyy:
"Mitä haluaisit Jumalan ja Jeesuksen nimeen ylistettävän tai tuomittavan?"
PAAVI on JUMALAN edustaja maapallolla !
Kysy vaikka persu-Soinilta!!
rupla-Soini sai nyt siis oikein Jumalan siunauksen mielestään UKR-selkkaukselle?
Höpsistä vaan. Kyllä paavi on jo paljon aikaisemmin selväsanaisesti tuominnut Venäjän aloittaman moraalittoman hyökkäyssodan.
https://www.vaticannews.va/sv/suomi/news/2022-09/pyha-istuin-tuomitsee-venajan-hyokkayssodan.html
"Pyhän istuimen virallinen tiedote toteaa, että paavi Franciscus on tuominnut Venäjän aloittaman hyökkäyssodan selvästi “moraalisesti epäoikeudenmukaisena, hyväksymättömänä, barbaarisena, mielettömänä, vastenmielisenä ja pyhäinhäväistyksenä”."
Montako divisioonaa paavilla on?