Aion äänestää Mika Aaltolaa

Tuskin toista kierrosta edes tulee mutta jos tulee niin valitsen Rehn,in ja Aaltolan väliltä tietysti Aaltolan. Se on selvä. Paras vahtoehto joka tietää mitä puhuu.
3140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihan hyvä valinta, mutta et taida olla seurannut viimeaikaista ehdokasasettelua. Ja sen jälkeisiä galluppeja. Taitaa olla niin, että kakkoskierroksella ei nähdä Aaltolaa, eikä se johdu siitä, että hän olisi voittanut jo ensimmäisellä kierroksella.

Äänestä

Luin Aaltolan kirjan "Mihin menet Suomi?". Tyhjänpuhuja on eikä ole maailman tapahtumia ikinä kyennyt ennustamaan oikein vaikka hänellä paljon parempaa tietoa tarjolla kuin tavallisilla pulliaisilla. Tylsä teos, enimmäkseen jossittelua ja suattaapi olla tai sitten ei.
Puhujanlahjoiltaan varmaan kyllä salonkikelpoinen, mitään vastuuta ei kannata antaa, eikä presidentillä enää sellaista olekaan enää Suomessa.

Äänestä

Aaltola on paras ehdokas Suomen Presidentiksi!

Ilman puolueen sidonnaisuutta aivan erinomaista!

Ahtisaari tuli SDP ehdokkaaksi puoluepolitiikan ulkopuolelta ja hyvin pärjäsi!
Ahtisaari on Suomen ainoa Presidentti joka on saanut Nobel palkinnon!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tuskin toista kierrosta edes tulee mutta jos tulee niin valitsen Rehn,in ja Aaltolan väliltä tietysti Aaltolan. Se on selvä. Paras vahtoehto joka tietää mitä puhuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu