Missä on Susanna Koski?

Risusavotassa vai missä, politiikkaan ei tullut valituksi onneksi sentään.
8268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Täytyyhän sitä äänestäjälläkin olla jonkunlainen itsesuojeluvaisto?

Äänestä

Kokoomus ei huolinut Koskea riveihinsä, koska Koski ei halunnut osallistua vähävaraisen väestönosan hyvinvoinnin nostamiseen.

Äänestä

Myy takanlistoja

Äänestä

Susanna Koski olisi takuulla Europarlamentissa vastustanut järjettömiä pakkoremontteja, joita taas joku Sirpa Pietikäinen kannatti...se vastenmielisin vasemmistokokoomuslainen....:/

Äänestä
  • Näin on. Sirpa Pietikäinen joutaisi vaikka demareihin siirtymään.

    Rattijuopumuksesta 1990-luvulla kärähtänyttä. Mutta kansan muisti on valitettavan lyhyt.

    Näitä sitten jotkut vielä äänestävät valtaan. Sekä kansalaiset kärsivät.
    Itse edustan oikeaa laitaa kokoomuksessa.

    Vasemmistolaisten ja nykyisen opposition mielestä kai äärioikeistoa. Sekä useimpien Ylen toimittajien mielestä myös. Vaikka Usassa minä en taitaisi olla kuin republikaanien keskiosaa.

    En siis mikään natsi tai fasisti. Vaan konservatiivi perhearvoilta ja uskonnon suhteen myös sekä liberaali talousasioiden suhteen.

    Mutta mitäpä minä tälle voin paljoa tehdä, jos kansasta on moni median vietävänä.
    Yle ja Hesari ovat pahimmat. Hesaria en lue, kun pidän ihan vasemmistolehtenä. Yleä seuraan valikoidusti. Niin radiota kuin sen tv-kanaviakin.

    Usassa minä haluaisin vielä asua jonkun oikean kokomuslaiset arvot omaavan vaimon kanssa.

    Susanna Kosken kanssa en päässyt keväällä edes viestittelyasteelle. Sille ei pääse edes vajaalla puolen miljoonan euron tulevalla perinnöllä, jonka tulen saamaan joskus.

    Eli Susanna Kosken kanssa ei pääse edes treffeille tai edes tapaamaan häntä, jos ei omista jotain 200-300 hehtaaria metsää tai peltoa ainakin ja vajaata puolta miljoonan varallisuutta.

    Sen olen nähnyt ja joutunut kokemaan. Itkin maaliskuussa muutaman kerran katkerasti kohtaloani, kun sain Susanna Koskelta tekstiviestin.

    Susanna ei totisesti köyhiä katsele, mutta toivotan hänellekin Luojan siunausta ja varjelusta ja kaikkea hyvää tulevaisuudessa , vaikka kävi näin.

    Äänestä

Ihana SuskiKoski lienee parasta aikaa hirvipassissa, jos vaan on pakkasaamuna saanut pidettyä autonsa ojien välissä.

Äänestä

OnlyFans, sieltä löytyy

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Risusavotassa vai missä, politiikkaan ei tullut valituksi onneksi sentään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu